Cestovatelská přednáška – Putování západním Balkánem

Cestovatelská přednáška - Putování západním BalkánemV pátek 21. února 2014 procestujeme s Milanem Pilným část bývalé Jugoslávie a část Albánie.

V Bělehradě si prohlédneme pevnost Kalemegdan a navštívíme čtvrť umělců Skandarlija. Z významných památek Srbska se podíváme na kláštery Manasija a Ravanica, navštívíme Ďáblovo město. V Kosovu budeme v hrobce sultána Murada, podíváme se na srbský ortodoxní klášter Gračanica a poohlédneme se po tržnici v Peči, nakoupíme Rakiji v Děčanském klášteře a projdeme se v historickém městě Prizren.

 

V Albánii vzpomeneme v Kruji na albánského národního hrdinu Skanderbega, v Tiraně zjistíme, že zde moc památek není, ale zajímavý je Palermský záliv s pevností Ali Paši Tepelenského. V Gjirokastře vyšplháme na pevnost a pak se podíváme, kde se narodil diktátor Hodža. Vyvrcholením cesty je město Butrint, kde z doby bronzové a železné přes helenistické, římské a byzantské období se dostaneme až k Benátkám, kdy bylo město opuštěno. A pak ještě koupání v Modrém oku, návštěva Përmetu a Korče.

Cestovatelská přednáška - Putování západním Balkánem

Objedeme velkou část Ohridského jezera, nevynecháme Ohrid a klášter sv. Nauma. Zajímavá jsou archeologická naleziště Herakleja a Stobi. A na závěr ještě prohlídka Skopje.

Přednáška ve Vodních zdrojích Chrudim začíná v 18:00. Předprodej lístků zajišťuje Infocentrum ve staré radnici na Resselově náměstí v Chrudimi. Telefonické rezervace a další informace na 723 004 397 nebo gutzer@centrum.cz.

Cestovatelská přednáška - Putování západním Balkánem

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.