Knižní tip: Robert Ruark – Medojedky

Knižní tip: Robert Ruark - MedojedkyDvaačtyřicetiletý Alec Barr je na vrcholu své slávy. Úspěšný, uznávaný novinář a spisovatel dosáhl všeho, po čem kdy jako chudý student toužil.

 

Má bohatou, půvabnou ženu Amelii, exkluzivní byt v New Yorku, žije si nad poměry. Jeho reportáže a knihy jsou žádané a společnost od něho vyžaduje nové a nové nápady. S blahobytem však vzrůstají i nároky. Z Aleca se postupně stává rutinovaný píšící stroj, který se prostě nesmí zastavit. A tak se Alec jednoho dne vzbouří a odejde z domova. Prožije bouřlivou milostnou avantýru – ale co dál?

Nový způsob života – a ženy v něm – rušivě zasahuje do jeho práce i soukromí. Ztrácí soustředění a nemůže psát. Během dalších let se s tímto rozporem neustále potýká. Touží po volnosti, po svobodě bohéma. Hledá ji v nočních barech, při svých milostných “výbojích”, odjíždí do Afriky, jistou svobodu nachází paradoxně i v účasti ve válce. Při tom všem však cítí, že pro svou práci potřebuje především klid, jistotu a zázemí. Najde je?

 

 

 

 

 

Název knihy: Medojedky / Honeybadgers
Autor: Robert Ruark
Nakladatelství: Lucka Bohemia
Rok vydání: 2009
Překlad: Miroslav Jindra
Rok vydání originálu: 1965
Autor obálky: Viera Fabianová
Vazba knihy: vázaná s přebalem
Žánr: Literatura světová – Romány
Počet stran: 615
ISBN: 978-8-86325-12-5
E-shop: www.luckabohemia.cz

 

Robert RuarkRobert Ruark

* 29. prosince 1915 – † 1. července 1965

Americký spisovatel, novinář a cestovatel se narodil ve Wilmingtonu v Severní Karolíně, kde také vystudoval univerzitu a zahájil žurnalistickou práci. Spolupracoval s nejrůznějšími novinami, po čase zakotvil v redakci listu Washington Post a Washington Daily News. Jeho novinářskou kariéru přerušila druhá světová válka. Ruark sloužil u amerického vojenského námořnictva, v roce 1945 se opět vrátil k psaní a proslul jako autor ostrých, jadrně stylizovaných sloupků, které byly později sebrány do dvou knižních svazků. V druhé polovině čtyřicátých let se rovněž začal věnovat literatuře, v niž uplatnil svůj břitký vtip i zážitky z cest, například po Africe. Napsal řadu knih, ale teprve jeho poslední dílo Medojedky (1965), román s autobiografickými prvky, ve kterém nastavil zrcadlo sobě, lidem své profese, své generaci i celé americké společnosti tehdejší doby, jej proslavilo po celém světě.

 

Nakladatelství Lucka BohemiaNakladatelství Lucka Bohemia s.r.o. vydává knihy od roku 2008, kdy navázalo na předchozí činnosti Nakladatelství Lucka.

Ediční profil nakladatelství není vyhraněný. Snažíme se hledat zajímavá nová témata a náměty, znovuobjevit a uvést na trh již dříve osvědčené autory a tituly, případně rozšířit nabídku knih autorů již zavedených.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.