Cestovatelská přednáška – Sólo pro Papuu

Cestovatelská přednáška - Sólo pro PapuuV pátek 13. března 2015 bude ve Vodních zdrojích Chrudim přednášet Saša Ryvolová o domorodých kmenech žijících v Západní Papui. V této části ostrova Nová Guinea žijí stovky kmenů dodnes stále na úrovni doby kamenné a mnozí bojovníci z těchto kmenů ještě znají chuť lidského masa.

Při své přednášce se zaměří na dva nejzajímavější kmeny. Příslušníky kmene Dani z horského údolí Baliem, jejichž jediným oděvem je vysušený plod lahovníku zvaný koteka a nížinný kmen Koroway nazývaný podle svých obydlí ch ve stromech jako stromoví lidé. Jako vždy přednášející žila spolu s místními v jejich vesnicích, těžila s nimi ságo nebo sbírala ságové červy. Představí nám také řezbářské umění Asmatů, jejich hudbu a tance. Na Biaku a okolních ostrovech navštívíme odlehlé rybářské vesnice a nevynecháme ani potápění v ráji potápěčů celého světa Raja Ampat.

Přednáška začíná v 18:00. Předprodej lístků zajišťuje Infocentrum ve staré radnici na Resselově náměstí v Chrudimi. Telefonické rezervace a další informace na tel. 723 004 397 nebo gutzer@centrum.cz.

Vstupné 40 Kč, děti mají vstup zdarma.

Cestovatelská přednáška - Sólo pro Papuu

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.