Charts Club 2018 #18

Patříte mezi lidi, kteří by rádi poslouchali neustále něco nového, ale nemáte čas na brouzdání internetem? Právě pro vás je tu nový Charts Club – seriál článků o tom nejnovějším ze světa hudby, od alb po videoklipy. V tomto díle se objeví AronChupa, Anne-Marie, nebo BABYMETAL!

AronChupa, Little Sis Nora – Rave in the Grave

Švédský DJ a producent AronChupa se po nějaké době dal opět dohromady se zpěvačkou Norou Ekberg, vystupující pod jménem Little Sis Nora, a dali spolu dohromady písničku Rave In The Grave. Na jejich spolupráci si jistě pamatujete, udělali spolu totiž písničku I’m An Albatros, která byla velkým hitem po celém světě. A nyní na vás čeká opět jejich typický rukopis, kterým je míchání starých a nových žánrů. Speciálně pak EDM a swingu, což je základ skoro všech jejich písní. A další neodmyslitelnou esencí jejich písní jsou opravdu zvláštní texty. Už samotný název upozorňuje na to, jak černohumorná ta písnička asi bude. Na začátku videoklipu se dozvíme o babičce, která umřela. Když se pak Nora ocitne v její hrabce, a prostorem začne znít “…grandma, grandma…” tak jsem byl upřímně řečeno dost vykolejen. Přiznávám, dost jsem se u toho nasmál. No, poslechněte si písničku sami. Jako klubovka to rozhodně nezapadne.

 

 

Anne-Marie – 2002

Poslední dobou je takový trend, že se vzpomíná na “staré časy”. A jelikož je Anne-Marie teprve 27 let, starými časy je myšlen přelom tisíciletí. Písnička 2002 vypráví o dospívání právě v této době. Původně neměla být tato písnička vydaná jako singl, ale vyvolávala v Anne-Marie takovou vlnu nostalgie, že jí prostě vypustila. A dobře udělala. Písnička je chytlavá, o čemž svědčí i to, že se hned během prvního týdně usadila na šesté příčce hudebních hitparád ve Velké Británii. Na písničce spolupracoval dokonce i Ed Sheeran, takže další lákadlo pro vás, pokud jste ji ještě neslyšeli. Zajímavý je text refrénu, který zní “Oops I got 99 problems singing bye, bye, bye/ Hold up, if you wanna go and take a ride with me/ Better hit me, baby, one more time,” a Anne-Marie v něm schovala narážky na hned 6 hitů z přelomu tisíciletí. Poznáte je všechny?

 

 

BABYMETAL – Distortion

O této skupině jsem v Charts Clubu ještě nepsal, ale už před nějakou dobou mě dost zaujala. Tato skupina totiž míchá žánry metal a jpop. To je tak zvláštní kombinace, až je to vlastně dobré. Skupina BABYMETAL se po světě těší celkem slušné popularitě. Ve Velké Británii vyhrála ceny jako Best Live Band od časopisu Kerrang! nebo Best Musical Act od časopisu Neo, a ceny v jejich rodném Japonsku ani zmiňovat nebudu, je jich prostě moc. Písnička Distortion je lákadlem na jejich světové turné, které začalo 8. května 2018. Kapela se České republice bohužel vyhne, ale pokud jste zvědaví, můžete vyrazit k našim západním nebo jižním sousedům, tam totiž koncerty budou. Písnička samotná má uvozovat novou éru této skupiny, o které však máme pouze několik matných náznaků. Kolem celé skupiny se totiž buduje něco jako legenda, která obsahuje liščího boha, vyvolenou trojici, temnou a světlou stranu skupiny, ale to je všechno tak složité, že by to vydalo na hodně obsáhlý samostatný článek(napište nám FB komentář, pokud vás skupina zaujala, možná pak udělám samostatný článek, který vám jí více přiblíží). Kapela dost rozděluje fanoušky metalu. Někteří říkají že se vůbec nejedná o metal, ale o jeho pouhé ničení, zatímco jiní si hudbu rádi vychutnají i s takovými změnami, jaké BABYMETAL přináší. Na jaké straně této barikády stojíte vy?

 

 

Music makes you popular

Kolikrát už jsme tu měli reklamu, která nějakým neotřelým způsobem využila hudbu? Milionkrát! A stejně existují lidé, kteří dokáží vymyslet něco nového. Video níže je reklama na jeden obchod s hudebními nástroji a příslušenstvím. Autoři videa vzali video mouchy, a složili k němu hudbu. A video působí svým způsobem vtipně. Existují i další videa od stejných autorů, například s pavoukem nebo s cvrčkem. Rozhodně se na ně koukněte, je to fakt legrace.

 

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje.