Charts Club 2018 #7

Patříte mezi lidi, kteří by rádi poslouchali neustále něco nového, ale nemáte čas na brouzdání internetem? Právě pro vás je tu nový Charts Club – seriál článků o tom nejnovějším ze světa hudby, od alb po videoklipy. V tomto díle se objeví Eminem, Muse, a taky Drake!

Dvě velká E, jedna píseň

Spolupráce velkých hvězd je něco, na co se těší zejména fanoušci. Když jsem se dozvěděl o spolupráci Eminema a Eda Sheerana, dost jsem se na výsledek těšil. A věsledek je opravdu zajímavý. Samotná písnička vyšla 5. ledna 2018, a o měsíc a půl později. A ku příležitosti vydání videa Vám chci písničku doporučit. Ed Sheeran se v této  písničce značně přizpůsobil stylu Eminema, a popravdě mu to velice sedí. Hudebně písnička kombinuje chladný beat, tolik typický pro Eminema, a hru na akustickou i elektrickou kytaru, což je zase doména Sheerana. Videoklip režíroval Emil Nava, a zavede nás v něm do imaginárního milostného trojúhelníku.

 

 

Videoklip plný dobrých skutků

Drake vydal videoklip k písničce God’s Plan. Písnička sama o sobě je něco, co se dá od každé nové Drakeovi písničky očekávat, ale co stojí za zmínku, je klip samotný. Videoklip totiž hned na začátku obsahuje zprávu, že veškerý rozpočet na klip (téměř milion dolarů) rozdal. Zprávy na internetu tvrdí, že zhruba 160 tisíc dolarů rozdal náhodným kolemjdoucím v Miami, a zbytek rozdal několika charitám. Drake ukazuje, že má velký charakter. Videoklip nakonec vznikl tak, že Drake nahrával lidi, kterým peníze rozdával. Tolik dobrých skutků v člověku zkrátka vyvolá určitou dávku radosti. Na klip se určitě koukněte.

 

 

Muse – Thought Contagion

Anglický rock je něco, co si nechám líbit. A co teprve anglický rock umě smíchaný s elektronickou hudbou! Je jen pár kapel, které v tomto žánru dokážou skutečně zářit, a jednou z nich je právě Muse. Během loňského roku proběhlo americké turné této kapely, po kterém Muse nelenili, a začali opět nahrávat. Písnička Thought Contagion je velice temná, a to jak po stránce hudební, tak po stránce textové. O textu se na internetu mluví jako o “protináboženském”, což mi trochu připomnělo jejich starší písničku Fury, která měla text duchem podobný. Text však není nenávistný. Jen v něm autoři o náboženství nahlas pochybují. Kdybych měl písničku popsat jedním slovem, bylo by to silná. Jedno je jasné, jestli se v blízké době Muse ukáží u nás, já na jejich koncertu chybět nebudu!

 

 

Znají teenageří hudbu ze začátku tisíciletí?

Přesně tak zní název videa, které vydal světoznámý youtube kanál REACT. Ve svém klasickém formátu nám představí několik teenagerů, kterým pustí písničky z určitého období a nahrjí jejich reakci. Tak co myslíte, kolik písniček budou znát?

 

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje.