Charts Club: Listopad – týden 2

Charts Club přináší novinky ze světa hudby. Pěkně na jednom místě tu najdete písničky, jejich příběhy a zajímavosti o nich. Sledujeme trendy, ale i písničky, které Vám žádná rádia nepřinesou. Česká republika nebo zahraničí, pop nebo indie, hledáme to nejlepší pro Vaše uši.

 

Trendy

Když vám tu do trendů dáme písničku Perfect od Eda Sheerana, je to (plně si uvědomujeme) trochu matoucí. Písnička vyšla před více než dvěma měsíci. Nicméně písnička konečně dostala oficiální videoklip! A my máme rádi videoklipy. Zvlášť takto povedené kousky, jako nám nyní dal Ed. Videoklip má stejného režiséra, jako měl videoklip k písničce Shape Of You, kterým je Jason Koenig. Ve videoklipu se také ukáže americká herečka Zoey Deutch. Videoklip se stal ze dne na den hitem. Neváhej a koukej!

 

 

Trendy No.2

Ačkoli je náš zrak tento týden upřený hlavně do Spojených států, na východní tvorbu jsme nezanevřeli, a tak jsme vybrali jednoho asijského zástupce, kterým bude skupina EXID se svou písničkou DDD. Jedná se o klasickou jihokorejskou mainstreamovou tvorbu posledních let, tedy elektropop. A nemůžeme říct, že by se nám písnička nelíbila. Absolutně popově pojaté sloky, které doplňuje tak trochu na sílu hnaný refrén. To je recept, který zkrátka funguje. Ale rozhodně ne zpravidla. EXID je skupina, která tento styl písní umí zahrát (a hlavně zazpívat). Znáte ty meme, ve kterých se píše ?Najdi si holku, která umí obojí“? Tak to je asi ten nejjednodušší popis nového singlu. Myslíme obrazně řečeno. Však Vy to chápete.

 

 

Album týdne

Tak jsme se konečně dočkali. Po singlech Look What You Made Me Do a …Ready For It? konečně přichází velmi očekávané album Reputation. Chuť na písničky od TayTay její fanoušky zřejmě ještě nepřešly. Můžeme tak usuzovat z prodejů, které hned první den přeskočily laťku 770 tisíc prodaných kusů. A prodeje zřejmě jen tak klesat nebudou. Co se samotné hudby týče, jde o pop, který je ve větší míře kombinovaný se stylem elektro, v menší míře poté styly jako například tropical house, dubstep, synth-pop (vůně osmdesátek), nebo třeba industrial pop. Obecněji se pak dá říci, že byla ovlivněna většinou hudebních směrů, které momentálně vládnou americe. Taylor čerpá inspiraci skutečně všude. To se můžeme dozvědět z mnoha rozhovorů, které před vydáním rozdala. Například v iHeart Radio mluvila o písničce I Did Something Bad, která ji údajně napadla během snu. Na albu kromě ní uslyšíme i zpěváka Eda Sheerana a rapera Future. V posledních týdnech jsme o Taylor Swift psali více než o jiných autorech, nicméně její popularita a tvorba si to rozhodně zaslouží. Album si rozhodně poslechněte, najdete ho takřka kdekoliv.

 

 

Bonus

Youtube kanál jménem jacksfilms nám přinesl opravdu zajímavý hudební experiment. Napsal hudbu a poprosil své diváky, aby mu k ní napsaly text. Muselo mu zabrat opravdu hodně času, než se dokázal probrat všemi komentáři, nicméně výsledek je povedený. Skvělý nápad a hlavně dotažená realizace, to je to, co si zaslouží ocenit. Písničku si rozhodně poslechněte, je sice trochu hloupoučká, ale zato šíleně návyková.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje.