Zmrtvýchvstalí Nylon Jail vydávají čtvrtý video singl

Nylon JailKapela, která zazářila na české scéně v letech 2012-2014, se po dvou letech vrací s video singly uvádějícími nové album, které vyjde na jaře 2018. Ve stejnou dobu začnou Nylon Jail znovu živě vystupovat.

Když před dvěma lety oznámili Nylon Jail ukončení činnosti v den očekávaného koncertu, nic nenasvědčovalo dalšímu pokračování slibně se rozvíjejícího projektu. Nyní je zřejmé, že šlo spíše o uspávající úder na spodní čelist. Z něj se po dvou letech plně zotavili a vstupují zpět na scénu v plné síle formou postupně vydávaných video singlů. Aktuální „Man On The Dark Chair“ je již čtvrtým v řadě.

Skladby průběžně natáčí ve spolupráci s producenty Ondřejem Ježkem a Petrem Mlynářem, jež se podíleli již na skvěle přijatém debutu „My Heart Soars Like A Hawk“ (2013). Nylon Jail za něj získali hudební cenu Vinyla v kategorii Objev roku a vysloužili si nominaci na žánrového Anděla. V tomtéž roce byli za své energické koncerty nominováni v anketě Žebřík. Takto výrazným vstupem do hudebních vod se kapela nejen usadila na předních pozicích české nezávislé scény, ale současně byla vystavena silnému tlaku, který přivodil na konci května 2015 knock out.

Písně vydáváme jednotlivě s videoklipem, abychom dali každé z nich dostatečný prostor. Kromě hostů za bicími, Zdeňka Jurčíka z Priessnitz a Romana Víchy (Muff, Ewa Farna), jsme si všechny nástroje natáčeli sami, jen já a kytarista Roman Vičík. Zveřejnění velké části alba ještě před samotným vydáním, je ale ve světe poměrně časté, hudebníci tak reagují na většinový způsob poslouchání hudby prostřednictvím youtube a streamovacích kanálů,“ říká frontman kapely Jiřin Jirák.

 

www.nylonjail.org | www.facebook.com/nylonjail

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.