Charts Club: Září – týden 3

Charts Club přináší novinky ze světa hudby. Pěkně na jednom místě tu najdete písničky, jejich příběhy a zajímavosti o nich. Sledujeme trendy, ale i písničky, které Vám žádná rádia nepřinesou. Česká republika nebo zahraničí, pop nebo indie, hledáme to nejlepší pro Vaše uši.

 

Trendy

Tento týden ovládla dvojice Avicii a Rita Ora. Z této švédsko-britské spolupráce vzešla písnička Lonely together, která se rychle dostala do popředí mnoha světových i národních žebříčků. Poprvé jsme se o písničce dozvěděli poté, co Rita Ora vydala polo-akustickou verzi písničky. Poté Avicii vydal několik teaserů na své nové album prostřednictvím instagramu. Právě zde sdílel minutovou ukázku hudby, kterou doplnil o text lákající na nové album a #LonelyTogether. Nyní už si můžeme pustit konečný výtvor.

Hudebně se nejedná o žádný experiment. Uvidíme, jestli písnička udrží pozice hranosti, nebo po pár týdnech vyšumí.

 

 

Album týdne

Vzpomínáte, jak 10. dubna 2017 na Billboard music awards banda korejců vypálila rybník Justinu Bieberovi v kategorii Top social artist? Jo jo, Justin, šestinásobný vítěz této ceny byl poprvé poražen, a to na poli, na kterém je asi nejjistějším americkým interpretem. Jenom málokterý interpret má tolik core fanoušků jako Justin Bieber. A porazila ho právě skupina BTS, která se v posledních letech pravděpodobně nejvíce podílela na šíření hudebního stylu k-pop ve světě.

Skupina se po velkém úspěchu na mezinárodním poli rozhodla rozšířit svou působnost. A pokusí se o to s novým albem Love yourself: Her. Teď si tu odložím nějaká data – více než milion předobjednávek na fyzické album, instantně nejprodávanější album na itunes v 73 zemích světa (žádné periferie – jsou mezi nimi státy jako USA, Velká Británie, nebo Japonsko), titulní song nejprodávanější ve 29 zemích světa. Zkrátka řečeno, BTS stojí za pozornost. Jejich písničky jsou o lásce, o lásce, a o lásce. Ale jejich písničky se prostě tak nějak dobře poslouchají. Co víc si lze přát od hudby?

Poslechněte si jejich titulní písničku DNA. Dejte tomu dvě nebo tři přehrání, potom se vám zaručeně dostane pod kůži.

 

 

České okénko

Václav Lebeda, spíše známý pod svým uměleckým jménem Voxel, vydal nový song, který nás překvapil jako máloco za poslední dobu. Voxel se chopil kytaru, a jako doprovod si pozval cimbálovku. Ano, CIMBÁLOVKU! A tento tah mu vyšel na výbornou! Dokázal skvěle skloubit pop a folk, a to jak hudebně, tak textově. Jeho nová písnička svádí k tanci, a předpokládáme, že tour nebude vypadat jinak. Písničkou uvádí své podzimní turné, kde ho bude cimbálovka doprovázet, takže pokud máte možnost – go go go!

 

 

Live vystoupení týdne

16. až 18. září 2017 proběhla v Tokiu akce Ultra Japan 2017. Ultra je akce, která má dvacet zastávek po celém světě, a která dává všem fanouškům electro dance music to, co chtějí. Na akci se ukázaly hvězdy jako Pendulum, Carl Cox, Steve Aoki, The Chainsmokers, Hardwell, a mnoho dalších. Lidé v Tokiu dostali naservírováno to nejlepší z EDM, což je dobrý základ pro protančený víkend.

Doporučujeme hlavně sety Steva Aokiho a Hardwella, ty jsou totiž špičkové a rozhodně s nimi nezkazíte žádnou párty. Jsou totiž plné energie a dropy se v nich rozhodně nešetří. A pokud máte zrovna náladu na něco trochu popového, doporučujeme set od Chainsmokers. Ultra zmiňujeme také proto, že jedna ze zastávek se nachází v Chorvatsku. Přibližný termín je polovina července. Takže až budete přemýšlet, kam v létě na dovolenou, malý tip pro Vás.

P.S.: Přiložené video je aftermovie z Ultra Japan 2016, a to z důvodů velice pragmatických – tak nějak se nám nechce čekat půl roku na release toho letošního. K nasání atmosféry ale postačuje více než dosti.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje.