Pondělí, 2.10.2023
Chrudim

Chrudim se promění v Benátky již po páté

V pátek 6. března 2020 od 20 hodin se již po páté uskuteční reprezentační ples neziskového sektoru Chrudimské Benátky. Velký sál chrudimského Muzea opět zaplní návštěvníci s krásnými benátskými maskami, škraboškami, parukami a vějíři, kterými zkrášlí svůj šat a podtrhnou tak jedinečnou atmosféru plesu.

Sál vyzdobený v benátském duchu, bohaté občerstvení na stolech, speciální program, to vše čeká návštěvníky na plese Chrudimské Benátky, který připravují chrudimské neziskové organizace a Odbor sociálních věcí města Chrudim. „Věnujeme výzdobě sálu, výběru občerstvení a přípravě programu vysokou pozornost. Budeme nadšeni, pokud i návštěvníci budou chtít přispět k atmosféře plesu tím, že obohatí svůj šat o benátské doplňky, jako jsou škrabošky, vějíře, paruky a další,“ říká jeden z pořadatelů Martin Dytrt. Ples se tak stává opravdu neobyčejným a předešlé ročníky dokazují, že návštěvníky téma Benátek baví.

Ohledně programu plesu doplňuje informace další člen týmu pořadatelů Hana Slezáková Kadlecová: „Připraveno je vystoupení mistrů světa Tomáše Tučka a Patrika Černého s jejich Footbagshow. Nebude chybět ani půlnoční překvapení v podobě vystoupení nás samotných organizátorů plesu.“ Celým večerem provede moderátorská dvojice Eva Čejková Vašková a Martin Dytrt. K tanci zahraje Taneční a dechový orchestr ZUŠ Chrudim a DJ Spalda. Připraven bude i fotokoutek, bohatá tombola a následná afterparty ve vinárně Muzea od půl 2 do 4. hodiny ranní.

Proč ples Chrudimské Benátky před pěti lety vznikl? Stěžejní myšlenkou bylo propojit sféry státního, podnikatelského a neziskového sektoru a vytvořit tak setkání v příjemném prostředí s lidmi, kterým záleží na kvalitě života občanů Chrudimi. „Chrudimské Benátky ukazují, jak dokáží jednotlivé subjekty dobře spolupracovat, že škála možností spolupráce úřadu, neziskových organizací a podnikatelských firem je v Chrudimi opravdu široká. Děkujeme všem, kteří se do realizace plesu aktivně zapojili a také všem, kteří nám přispěli dary do tomboly,“ doplňuje Slezáková Kadlecová.

Realizační tým plesu tvoří Odbor sociálních věcí města Chrudim, Amalthea, Český červený kříž, EDDA, Farní charita, Chrudimská beseda, Krajská hospodářská komora Pardubického kraje, Muzeum loutkářských kultur, Péče o duševní zdraví a Truhlářství Spalto. Záštitu nad plesem přijal radní Pardubického kraje Pavel Šotola a místostarosta města Chrudim Pavel Štěpánek.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.