Dívka, která musí zemřít

recenze audioknihy Dívka, která musí zemřít

Šesté pokračování cyklu románů Milénium jsem očekávala s napětím a s přáním, aby se završila rodinná historie Lisbeth Salanderové. V tomto smyslu se má očekávání zcela naplnila.

Posluchači si zvykli na to, že kromě Lisbethina osudu, kde získala větší prostor její setra Kamila a její mafiánští poskoci, uslyší i o dalším pátrání  investigativního novináře Mikaela Blomkvista. Tentokrát šlo o příběh žebráka s amputovanými prsty, který byl nalezen mrtvý v parném létě v zimní bundě u jedné sochy na frekventovaném stockholmském náměstí. Stopy vedou vyšetřovatele do nejvyšších pater švédské politiky.

I tentokrát autor zavádí posluchače na místa na hony vzdálená Stockholmu – Tibet, Moskva, švédský a ruský venkov. Autor své posluchače neustále překvapuje svými fabulačními schopnostmi.

Zážitek z dráždivého příběhu umocnila režisérka Jitka Škápíková citlivým členěním textu hudebními vložkami stupňujícími dramatičnost děje.

Výkon interpreta Martina Stránského byl opět fenomenální. Musím se přiznat, že si často vybírám audioknihy podle jejich interpreta. M. Stránský patří mezi mé nejoblíbenější.

Tvůrci přebalu audioknihy převzali grafiku audioknihy z tištěného přebalu knihy. Je střízlivý a pragmatický, dominují studené barvy. Zcela koresponduje s 4. a 5. dílem, zatímco se liší od prvních tří dílů, které vyšly po předčasné smrti autora prvních tří dílů  série Milénia od Stiega Larssona.

Poslech audioknihy Dívka, která musí zemřít je úžasným zážitkem. Proto ji doporučuji všem posluchačům silných příběhů, kvalitního zvuku a vyprávěcího umění.

 

Dívka, která musí zemřít - audio
 
 

 

 

Název audioknihy Dívka, která musí zemřít
AutorDavid Lagercrantz
InterpretiMartin Stránský
  
Vydavatelství OneHotBook
Délka12 hodiny 12 minut
EAN8594169482781
  
Nákup audioknihy www.onehotbook.cz

 

OneHotBook

Vydavatelství OneHotBook vydává audioknihy současných světových a českých autorů i moderní literární klasiku a osobitou tvorbu pro děti s kompletní profesionální produkcí zahrnující dramaturgii, režii, hudbu, postprodukci a design. Audiokniha v jejich podání není pouhým převyprávěním knihy, ale interpretačním uměním vzniklým za spolupráce režisérů s pečlivě vybranými herci; zvukovou adaptací, jejíž náladu podkreslují atmosférické zvuky i ruchy a původní skladby vytvořené na míru daného díla.

Mezi autory OneHotBook patří například Kateřina Tučková, Tereza Boučková, Jaroslav Rudiš, Jiří Šulc, Jiří Hájíček, Vilma Kadlečková, Petra Soukupová, Evžen Boček, Stieg Larsson, Jo Nesbø, Jussi Adler-Olsen, Peter May, Henning Mankell, Lars Kepler, David Mitchell, Haruki Murakami, Gillian Flynn, Lyndsay Faye, Tom Robbins a další.

www.onehotbook.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.