Úterý, 16.7.2024
Chrudim

Chrudimští dobrovolníci to ve Svidníku natřeli

slovensko_svidnikDobrovolníci a členové chrudimského Občanského sdružení Altus se zapojily o uplynulém víkendu do mezinárodní akce 72 hodin.

Ve východoslovenském městě Svidník v duchu hesla „Robím to dobrovoĺne“ natírali na fotbalovém stadionu vstupní brány. Svoji aktivitou tak chtěli podpořit nejenom spolupráci mezi partnerskými městy, ale inspirovat i další mladé lidi k podobným aktivitám.

„Není nám lhostejné chování naší mladé generace a rádi ji zapojíme do smysluplných aktivit. Tou je například i dobrovolnická akce 72 hodin, která se letos konala i v České republice, kde například členové sdružení uklízeli les nedaleko Stojic na Heřmanoměstecku. V rámci mezinárodní spolupráce České rady dětí a mládeže a Rady mládeže Slovenska jsme měli zase možnost pomoci u našich slovenských přátel,“ říká projektový manažer Roman Málek.

Pro chrudimské byla akce i inspirací na další aktivity. „Do budoucna bychom chtěli zvážit i podobnou akci, ale časově ji podstatně prodloužit. Fotbalový stadion je poměrně velký a špatné by nebylo vyjet v létě pod stany a zvelebit celé hřiště,“ doplňuje jednatel sdružení Matěj Zelinka. Ten také věří, že se na podobné akce podaří získat i partnery.

Aktivita probíhala za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Pardubického kraje a České rady dětí a mládeže. 

Speciální poděkování si zaslouží město Svidník – primátor Ján Holodňák, přednosta úřadu Vlado Šandala a vedoucí odboru všeobecné vnitřní správy Pavel Gojdič.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.