Cyklopůjčovna otevřena

cyklopujcovnaČeské dráhy ve spolupráci s městy Chrudim, Hlinsko a s Pardubickým krajem v úterý 13. dubna 2010 slavnostně otevřely nové půjčovny jízdních kol na Chrudimsku. Až do 31. října si tak mohou zájemci zapůjčit kola na nádraží v Chrudimi, případně po předchozí domluvě také na nádražích ve Slatiňanech, Hlinsku v Čechách nebo ve Žďárci u Skutče, a vyrazit na výlet po malebné krajině podhůří Železných hor. Dnešního slavnostního otevření půjčoven se zúčastnili náměstek hejtmana Pardubického kraje, zástupci Českých drah a měst Chrudim a Hlinsko.


Cyklisté mohou díky této službě poznat podhůří Železných hor, aniž by se museli starat o mnohdy komplikovanou přepravu kola autem. Vzhledem k tomu, že kola lze vrátit i v jiné půjčovně, než ve které byla vypůjčena, je možné naplánovat řadu zajímavých výletů – např. do hřebčína ve Slatiňanech, na vyhledávaný Kočičí hrádek, rozhlednu Bára nebo třeba do skanzenu Veselý Kopec poblíž Hlinska.

“Město Chrudim mělo v úmyslu otevřít cyklopůjčovnu, nápad Českých drah jít do toho společně a provozovat ji na nádražích se nám zalíbil,” říká Roman Málek, chrudimský místostarosta, který všechna jednání se zúčastněnými vedl, a dodává: “Projekt může vyhovovat i zdejším občanům, kterým přijede návštěva bez bicyklů. Ty je možné zapůjčit na nádraží a projet se po okolí.” Ředitel krajského centra osobní dopravy ČD v Pardubicích Michal Štěpán jeho slova doplňuje: “Myšlenka cyklopůjčoven je pro České dráhy velice atraktivní. Oceňuji, že se k městu Chrudim připojilo i Hlinsko a také Pardubický kraj. Od nápadu k realizaci uběhlo asi šest týdnů, což je výborný výsledek.”

Společnou aktivitu Českých drah a měst Chrudim a Hlinsko oceňuje také náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek: “Vedení Pardubického kraje vítá každou aktivitu podporující turistický ruch v našem kraji, a proto přijal hejtman kraje nad projektem záštitu.” Jeho slova ještě doplňuje místostarosta Hlinska Pavel Šotola: “Výborné je i to, že návštěvník může kolo vrátit v jiné půjčovně, než si jej zapůjčil. To umožní plánovat i pěkné rodinné výlety.”

Jak si vypůjčit kolo v cyklopůjčovnách ČD?
Kola si lze zapůjčit na nádraží Chrudim (ulice Čs. armády 174) denně v době od 7 do 15 hodin. Po předchozí domluvě na tel. 724 832 456 je možné sjednat vypůjčení kola také ve stanicích Slatiňany, Žďárec u Skutče a Hlinsko v Čechách, kam je České dráhy bezplatně přepraví podle požadavku zákazníků. Kola lze po výletě vrátit v jedné ze stanic Chrudim, Slatiňany, Žďárec u Skutče, Hlinsko v Čechách, Pardubice hl.n. nebo Medlešice. O víkendech a svátcích mohou cestující zdarma přepravovat kola z půjčoven ČD v cyklobusech společnosti Veolia Transport Východní Čechy, a.s. Půjčovny Českých drah nabízejí kvalitní trekingová a horská kola, na kterých je prováděn odborný servis.

Zapůjčení kola je velmi snadné. Je potřeba mít u sebe dva platné osobní průkazy, složit zálohu 1 000 Kč (kauce pro rodinnou zápůjčku je 2 500 Kč), uzavřít smlouvu a po zaplacení půjčovného můžete vyrazit. Zálohu dostanou cestující zpět po vrácení kola. V sezóně je o službu velký zájem, proto zájemcům doporučujeme, aby si kola v půjčovnách rezervovali v době od 8 do 18 hodin na telefonu 724 832 456.

Na kterých nadražích lze jízdní kola vrátit?
– Chrudim (od 7 do 21 hod.)
– Slatiňany (od 8 do 18 hod.)
– Žďárec u Skutče (od 10 do 16 hod.)
– Hlinsko v Čechách (od 8 do 18 hod.)
– Medlešice (od 7 do 18 hod.)
– Pardubice hl.n. (od 7 do 21 hod.) – přepážka Přednostní odbavení

Ceník půjčovného v půjčovnách Českých drah na Chrudimsku

Ceník půjčovného v půjčovnách kol Českých drah

Chrudimsko

doba vypůjčení kola

jednodenní nájemné

beze slevy

jednodenní nájemné se slevou Rail plus nebo Rodinný pas

nájemné pro jednotlivce

120 Kč

zaváděcí cena 99 Kč (do odvolání)

rodinné nájemné (2 kola pro dospělé a 2 kola pro děti

 

250 Kč

Zaváděcí cena 199 Kč (do odvolání)

199 Kč

zapůjčení přilby

25 Kč

25 Kč

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.