Cyklovýlet – Okolo rybníku

Cyklovýlet - Okolo rybníkuV sobotu 27. dubna 2013 v Chrudimi se koná další z komentovaných cyklovýletů v rámci série „Na kole krajem“, které pořádá chrudimské Občanské sdružení Altus. Sraz pro účastníky je v 9 hodin u Tesca v Chrudimi. Po domluvě je možné se přidat i na trase z Chrudimi do Libáně.

„Trasa povede podél Chrudimky do Škrovádu, kde bude zastávka u rybníka patřícího k mlýnu Skály. Dále se účastníci dozví něco o důlních vodách ze štoly v Lukavici, které jsou poblíž vypouštěny do Chrudimky. Cesta bude pokračovat do Svídnice až pod hráz přehrady a odsud do Vysonína. Lesními cestami dojedeme až k rybníkům u Libáně. Seznámíme se s důvodem vzniku rybníka Zaháj a přírodními zajímavosti rybníku Hluboký a Pařezný. Z Libáňských rybníků povede trasa přes Vížky do Lukavice, kde se seznámíme s historií chemické továrny na výrobu kyseliny sírové. Zastavíme se také u starého dubu a pak zamíříme k rybníkům do Kunčí. Při zpáteční cestě bude ještě dost času na zastávku v zámeckém parku ve Slatiňanech, kde především dětské účastníky potěší nově narozené hříbě koně Przewalského,“ říká průvodkyně tohoto cyklovýletu Naděžda Gutzerová z Občanského sdružení Altus.

Na cyklovýlet je třeba se přihlásit přes www.osaltus.cz, kapacita míst je omezená a v případě nepříznivého počasí se bude konat v náhradním termínu. Na výlet si nezapomeňte vzít svačinu a vlastní kolo.

Financování projektu je zajištěno Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.