Desková hra Tobago

TobagoTobago je klidnější a menší karibský ostrov ležící 30 km severovýchodně od sesterského ostrova Trinidad. Říká se, že když Daniel Defoe psal svého Robinsona, myslel právě na Tobago, a návštěvníci, kteří užívají odpočinku na zdejších plážích a prozkoumávají korálové útesy, věří, že našli jeden z posledních neporušených karibských rájů. Dlouhé písečné pláže, palmy prohýbající se pod tíhou kokosových ořechů, kamenné sochy, nejstarší chráněný deštný les na západní polokouli, ptačí zpěv, korálové útesy a křišťálově čistá voda přichystají spoustu neopakovatelných zážitků. Někdy lze ovšem objevit mnohem víc, než krásu přírody a třeba s z dovolené vrátíte bohatší než před odjezdem…

Hráči se pokouší podle různých indicií v krajině ostrova Tobago objevit co největší množství pokladů ukrývajících zlaté mince. K dispozici mají terénní automobil a karty nápověd, kde se jaký poklad nachází či nenachází. Zajímavostí je modulární herní plán, který lze složit až dvaatřiceti způsoby.

TobagoV jednom okamžiku hry se určují pozice čtyř různých pokladů na ostrově Tobago. Hráči každé kolo vykládají karty nápověd. Jejich pomocí se postupným vylučováním možností neustále zpřesňují pozice pokladů, až do okamžiku, dokud nejsou určeny jednoznačně. Poté je možné poklad vyzvednout. K tomu je zapotřebí přesun členitou krajinou pomocí terénního vozidla, což stojí hráče další akce a nemusí se tedy k pokladu dostat dříve než soupeř.

Čím déle trvá poklad vyzvednout, tím je hodnotnější – za každou kartu nápovědy se po vyzvednutí pokladu “draží” jedna karta pokladu. Tím je na druhou stranu i větší pravděpodobnost výskytu karet “prokletého pokladu”, které body ubírají.

TobagoPřed prokletými poklady mohou hráče uchránit magické amulety. Ty umožňují také navýšení počtu akcí a poskytují další výhody. Amulety se vždy objevují na konci přímky pohledu soch, které se nachází na herním plánu. Po vyzvednutí pokladu se sochy pootočí a objeví se nové amulety.

Hra končí po vyčerpání všech karet pokladu. Vítězí hráč s nejvíce zlatými mincemi.

Shrnutí: Tobago je hra rodinného typu s originálními mechanismy jako je zpřesňování pozice pokladů pomocí karet nápověd a se zvláštním “polo-dražebním” systémem.

 

 

 

 

Počet hráčů: 2 – 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra

 

Hru lze zakoupit na http://obchod.corfix.cz.

Hru si budete moci brzo vyzkoušet v naší herně Hrajeme si s Chrudimkou.

 

Více na www.corfix.cz

Převzato se svolením autora PJ z webu zatrolenehry.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.