Dnes startuje devátý ročník KNIHOMÁNIE

KNIHOMÁNIE je každoročně vrcholem knižní sezóny. Jejím hlavním cílem je nabídnout čtenářům to nejlepší, co přináší podzimní knižní trh, a také podpořit knihkupce v kamenných prodejnách.

Letošní nabídka 9. ročníku Knihománie přináší 27 bestsellerů od 18 nakladatelů. Z nich si mohou čtenáři vybírat od 23. října do 24. listopadu 2019 v téměř 300 knihkupectvích po celé České republice. V nabídce jsou i tentokrát zajímavé tituly různých žánrů – thrillery, čtení pro ženy, historické romány, světová literatura, životní osudy, encyklopedie, kuchařky, populárně naučná literatura i knihy pro děti. A samozřejmě i letos  náleží ke každé zakoupené knize hezký dárek – Kniha švédských křížovek.

 

Knihománie banner

 

Jan Svěrák: BOHEMIA

Začíná nové milénium a nadějný český režisér Ivan se srdcem floutka, rodinou na krku a hlavou v oblacích sní o tom natočit film v Hollywoodu. Náhoda mu přihraje do cesty o pár let starší britskou producentku, a protože si padnou do oka, začíná jeho sen dostávat reálné obrysy. Stačí překonat manželčin nesouhlas a pár nečekaných kulturních rozdílů a může dobýt celý svět. Anebo se v něm ztratit…

Vydává nakladatelství Ikar, 216 stran, cena 299Kč.

 

C. J. Tudor: JÁMA

Joe se nikdy nechtěl vrátit do rodného Arnhillu. Ne potom, co zažil se svou partou: šikanu, zradu, sebevraždu. Ne potom, co zmizela jeho sestra Annie. Ne potom, co přišel o rodiče. Ale Joe nemá na vybranou. Protože to, co se kdysi stalo Annie, se děje zase. Protože minulost má ve zvyku se vracet. Protože nejhorší den Joeova života nebyl ten, kdy se jeho sestra ztratila, ale ten, kdy se vrátila.

Kříďák, drásavý a děsivý psychothriller C. J. Tudor, se stal nejúspěšnější knižní prvotinou roku 2018. Nyní je tu Jáma, příběh, v němž autorka co do hrůznosti a napětí ještě přitvrdila…

Vydává nakladatelství Kalibr, 336 stran, 399Kč.

 

V. Beneš, M. Moravec: MÉ CESTY DO HLUBIN MOZKU

O životě, smrti, naději i zázracích moderní medicíny.

Knižní rozhovor s lékařem, který ve svém oboru patří k nejlepším na světě. V názorech je přímý a někdy i provokativní. Zároveň se nebojí přiznat, že chirurg má kromě sebevědomí často i strach. Vladimír Beneš poutavě vypráví o pacientech, doktorech, mozku samotném, lékařské etice, víře, eutanazii, výčitkách, radosti, lékařských seriálech, úplatcích ve zdravotnictví, studiích za minulého režimu, ale i o tom, jak dnes po světě jezdí lovit brouky s kamarádem Oldřichem Kaiserem.

Vydává Martin Moravec, 312 stran, 349Kč.

 

V. Vondruška: KRONIKA ZÁNIKU EVROPY 1984—2054

Jedinečný román vypráví o osudech rodiny Wagnerů, která prožívá postupný úpadek evropské civilizace. Román je rozdělen na dvě části. První, nazvaná „Jak to celé začalo“, popisuje léta 1984–2019 a vychází z reálného vývoje Čech a Evropy. Druhá část „Jak by to mohlo skončit“ modeluje formou literární vize jeden z možných vývojů společnosti po roce 2020. Zakladatel rodu Adam Wagner, sociolog a odborník na Orwellovo dílo, předvídá rozpad moderní společnosti, a proto s členy rodiny a přáteli budují chráněné sídlo, za jehož hradbami se hodlají bránit, až dojde k sociálnímu rozvratu, hospodářské krizi a násilnostem. Jenže záhy jsou vtaženi do válečných konfliktů, které rozdělí Evropu.

Vydává nakladatelství Moba, 784  stran, cena 579Kč.

 

Stina Jackson: STŘÍBRNÁ CESTA

Ve vzdálené části severního Švédska zmizela před třemi lety z autobusové zastávky dospívající dívka Lina. Její otec Lelle obviňuje z tragédie především sám sebe a den co den horečně prohledává okolí silnice zvané Stříbrná cesta, kde byla Lina viděna naposledy. Mezitím se do místního odlehlého domu přistěhuje k podivínskému samotáři Torbjörnovi jeho nová přítelkyně se sedmnáctiletou dcerou Mejou. A osudy Lelleho a Meji se protnou tak, jak by si nikdo nedokázal představit…

Stříbrná cesta je mimořádně úspěšný debut mladé švédské autorky (jen ve Švédsku se za jediný rok prodalo téměř 300 000 výtisků!), za který získala nejen ocenění pro nejlepší krimi roku, ale i prestižní cenu Glass Key, čímž se zařadila do společnosti takových jmen jako Stieg Larsson či Jo Nesbo. 

Vydává nakladatelství Kalibr, 256 stran, 349Kč.

 

Liane Moriarty: ÚPLNĚ CIZÍ LIDÉ

Tříčlenná rodina, manželský pár, dva nezadaní muži a dvě rozvedené ženy – ti všichni se scházejí na desetidenním léčebném pobytu v luxusních lázních uprostřed pustiny. Důvody, které sem tyto navzájem úplně cizí lidi přivedly, jsou stejně rozmanité jako oni: nejrůznější tělesné neduhy, psychické bloky, duševní vyčerpání… stačí si jen vybrat. Jsou však na správném místě?  Na stránkách TripAdvisoru totiž na tohle zařízení jedni pějí ódy a slibují od něj zázraky, zatímco druzí před ním důrazně varují, a našich devět nových hostů hned po příjezdu zjišťuje, že některé zdejší léčebné postupy jsou přinejmenším hodně netradiční…

Vydává nakladatelství Ikar, 464 stran, 399Kč.

 

Kolektiv autorů: AMNESTIE – SVOBODA JAKO TLUSTÁ ČÁRA ZA MINULOSTÍ

Rozhodnutí prezidenta Václava Havla z 1. ledna 1990 udělit amnestii více než 21 000 odsouzeným z československých věznic bylo velkým revolučním předělem. Symbolizovalo rozchod s praktikami komunistického soudnictví a zároveň bylo prvním zásadním politickým rozhodnutím nového prezidenta, které se stalo trvalou součástí jeho politického a morálního odkazu. I díky medializovaným případům trestných činů propuštěných vězňů se však z amnestie stal snadný terč Havlových kritiků a politických oponentů. Mýty o „Havlově amnestii se šíří dodnes a děje se tak mimo jiné i z důvodu absence výzkumných, publicistických či literárních příspěvků na toto téma. Kniha má za cíl aspoň z malé části tuto mezeru vyplnit.

Vydává nakladatelství  Slovart, 208 stran, 399Kč.

 

Lee Child a spol.: ROZSTŘEL

Dvacet dva světově uznávaných autorů se spojilo kvůli této pozoruhodné antologii. Na každé povídce se vždy podíleli dva spisovatelé: muž a žena. Jedenáct nejoblíbenějších světových autorek  od Diany Gabaldon přes Sandru Brown po Kathy Reichs se dalo dohromady s jedenácti neméně oblíbenými mužskými autory, jako je např. John Sandford,  C. J. Box, Nelson DeMille nebo Peter  James. A to vše pod taktovkou oceňovaného britského spisovatele Lee Childa.

Vydává nakladatelství Kalibr, 504 stran, 499Kč.

 

Knihománie banner

 

Luca Di Fulvio: SEN, KTERÝ SE NAPLNIL

Krátce před 1. světovou válkou odplouvají do zámoří miliony Evropanů, zejména Italů, aby si splnili svůj sen. A důvody, jež je vedou k emigraci, nejsou vždy čistě ekonomické. Rosetta utíká před krutým, perverzním baronem, který ji připravil
o majetek a čest, i před středověkými barbarskými poměry, kdy žena nemá žádné slovo ani cenu. Sicilský mladík Rocco, který se proti své vůli zaplete s mafií, se ocitne v Argentině víceméně nedobrovolně, jako součást organizovaného zločinu. A ruská Židovka Ráchel díky lásce svých rodičů a své neobyčejné inteligenci přežije jako jediná pogrom páchaný na chudých židovských dívkách, které pod falešnými sliby bez výjimky skončily v otřesných podmínkách jihoamerických nevěstinců.

Vydává nakladatelství Ikar, 520 stran, 449Kč.

 

R. Vaněk, J. Vaňková: SLADKÉ POKLADY ČESKÉ A MORAVSKÉ KUCHYNĚ

Sladké poklady české a moravské kuchyně jsou výběrem precizního moderně zpracovaného průvodce českou a moravskou sladkou klasikou. Tato obsáhlá „sladká publikace navazuje na Vaňkovu dnes již ikonickou kuchařku Poklady klasické české kuchyně – knihu, která časem nalezla své místo přibližně ve 200 000 domácnostech naší země. Téměř 190 receptů je již tradičně zpracováno detailním a zároveň jednoduchým způsobem tak, aby je bez problémů dokázal připravit i začátečník. Kniha s více než 300 fotografiemi svým tradičním formátem a typickým vzhledem doplní sbírku „bílé řady Vaňkových kuchařek.

Vydává nakladatelství Prakul, 176 stran, cena 399Kč.

 

Zdeněk Pohlreich: TAKOVÁ NORMÁLNÍ KUCHAŘKA

Taková normální kuchařka s recepty, které nejsou složité, netrvají dlouho a nákup surovin na jejich přípravu se dá uskutečnit pohodlně v každém běžném obchodě a finančně vás neskolí. Kniha je souborem hlavních jídel a variací omáček, které můžete různě kombinovat. Obsahuje i několik receptů, které ukážou, jak zužitkovat to, co se zrovna nespotřebovalo a co lze použít i další den. A také vám poradí, jaké suroviny mít doma skladem, aby paleta toho, co si můžete uvařit, byla co nejširší.

Vydává nakladatelství Sevruga, 208 stran, cena 399Kč.

 

Oyinkan Braithwaiteová: MÁ SESTRA JE SÉRIOVÝ VRAH

Korede vytrhne od večeře vyplašený telefonát. Volá jí sestra Ayoola a Korede hned ví, co se od ní čeká: bělidlo, gumové rukavice, pevné nervy a silný žaludek. Tohle je třetí chlap, kterého Ayoola poslala do věčných lovišť – prý v sebeobraně. Třetí tělo, kterého se bude Korede muset zbavit. V zájmu všech Nigerijců by měla jít na policii, jenže svou sestru miluje a rodina je přece na prvním místě. Pak ale Ayoola začne chodit se sympatickým lékařem z nemocnice, kde Korede pracuje jako zdravotní sestra. Korede ale doktora Tadeho už dlouho miluje a nehodlá se smířit s tím, že i on skončí s kudlou v zádech. Jenže zachránit jednoho by znamenalo obětovat druhého…

Vydává nakladatelství Host, 216 stran, 299Kč.

 

Colleen Hooverová: TO NEJLEPŠÍ V NÁS

Quinn by v životě nenapadlo, že potká osudovou lásku ve zdánlivě nejhorší den svého života. Přesně to se však stane. Na Grahama narazí přede dveřmi bytu, v němž ji právě snoubenec podvádí s jinou ženou – Grahamovou přítelkyní. Neuplyne však ani rok a oba jsou šťastně zamilovaní jeden do druhého, aniž by si na své nevěrné bývalé partnery kdy vzpomněli. O několik let později – už jako manželský pár – je však život postaví před nečekaný problém a jejich vztah se ocitá v krizi. Jak je možné, že se tak odcizili? Místo aby je sdílené sny a vzpomínky držely pohromadě, tak je od sebe oddělují. Zpočátku dokonalé manželství je ohroženo tisíci nedokonalostí jejich společného života. A to jediné, co by je mohlo zachránit – slib, který si dali kdysi dávno – dost možná jejich vztah nenávratně zničí…

Vydává nakladatelství Ikar, 288 stran, 299Kč.

 

Hank Green: NAPROSTO POZORUHODNÁ VĚC

Jsou tři hodiny ráno a třiadvacetiletá April se vrací domů z práce. Po cestě si všímá obří sochy. Vypadá jako tři metry vysoký Transformer, oblečený v samurajském brnění. S kamarádem Andym ho natočí na video, které posléze umístí na YouTube. Tím se jejich dosavadní životy naprosto změní. Video se totiž stane virálním a obletí téměř celý svět. April se rázem ocitá v centru intenzívní mediální pozornosti. Bleskovou rychlostí se také šíří zvěsti o dalších podivných sochách, které podle natočeného materiálu obsadily desítky měst. A všechny oči se upírají právě k April, která má zjistit, co jsou zač a co chtějí. Čeká ji dlouhá cesta, na které se bude muset vypořádat s důsledky vlastní slávy. Vztah, bezpečnost i její identita se ocitají v ohrožení.

Vydává nakladatelství Fobos, 328 stran, 399Kč.

 

L. Štíplová, l. Kovářová, J. Poborák, S. Havelka, H. a J. Lamkovi, J. Němeček: SENZAČNÍ PŘÍBĚHY ČTYŘLÍSTKU

Osmnáctá velká kniha známé edice obsahuje příběhy z čísel 327 až 344 z roku 2002. Všechny tyto epizody mají jedno společné, a to že jsou plné dobrodružství, napětí, humoru a především kamarádství. Vždyť čtyři přátelé z Třeskoprsk baví děti již celých padesát let. S Fifinkou, Myšpulínem, Bobíkem a Pinďou zažijete při čtení této knížky spoustu dobré zábavy a zjistíte, že ani po letech neztratili nic z poetiky, kterou jim svým nezaměnitelným způsobem vdechl Jaroslav Němeček.

Vydává nakladatelství Čtyřlístek, 192 stran, 450Kč.

 

Láďa Hruška: PRŮŠVIHY DRZÉHO ZÁŠKOLÁKA – MIKY PÁTRÁ, RADÍ, ZACHRAŇUJE

Miky Marný je úplně normální šesťák – nesnáší učení, občas dostane poznámku a sem tam zajde i za školu (nejvíc ale o víkendu, protože školník zapomíná vypínat wi-fi, takže si tam Miky může hrát na tabletu, i když mu to doma zrovna zakážou). Hlavně je ale Miky správnej kluk, co má spoustu kamarádů se srandovníma přezdívkama a kupou problémů. Ještě že si Miky dokáže se vším poradit! A poradí i tobě: jak si vyrobit vlastní jedlý sliz, super kryt na mobil nebo jak zatočit s pupínkama na ksichtíku. A to se cóóó? Vyplatí!!!

Ilustroval Filip Škoda.

Vydává nakladatelství Pikola, 176 stran, 259Kč.

 

C. D. Payne: MLÁDÍ V HAJZLU: POVOLENÍ PRUDIT

Patriarcha rodu Twispů uvažuje o tom, že obnoví žonglérskou kariéru (z něčeho nájem platit musí) a mladý Nick si přivydělává kydáním sloního trusu (díkybohu jen
od docela mrňavého slona). Ani jeho milostný život se nerozvíjí zrovna utěšeně. Cal s ním odmítla prožít noc plnou vášně, kterou mu slíbila, a vyměnila ho za trapného hezouna Fabiana. Na druhou stranu se ale ve městě objeví půvabná Almy, vnučka Trenta Prestona. Že by se snad blýskalo na lepší časy? Jenže v životě Twispů není nic úplně jednoduché a jejich minulost ještě neodhalila všechna svá tajemství…

Vydává nakladatelství Jota, 304 stran, 298Kč.

  

Ladislav Špaček: MODERNÍ ETIKETA

Kniha Moderní etiketa obsahuje vše, co od praktické příručky očekáváme: Podrobně se věnuje oblékání mužů i žen, a to jak společenskému, tak i pracovnímu odívání, upozorňuje na nástrahy a současně dává dobré rady, jak řešit různé situace. Obsáhlá je pasáž o zdravení, podávání ruky či představování, tykání a vykání. Velkou pozornost věnuje stolování, kde i dobří znalci etikety často chybují. Kniha informuje o moderních trendech tak, aby všem zájemcům o etiketu poskytla co nejaktuálnější informace.

Vydává nakladatelství Mladá fronta, 368 stran, 499Kč. 

 

Beatrice Landovská: NIKDY NENÍ POZDĚ NA ŠŤASTNÉ DĚTSTVÍ

Bez skrupulí, věcně, ale s humorem popisuje Beatrice Landovská své dětství, strávené v Praze Vokovicích ve společnosti bohémských rodičů, herce Pavla Landovského a scénografky a dramatičky Heleny Landovské. Vedle nezapomenutelných rodinných příběhů nechybějí ani historky, v nichž se objevují známé osobnosti, nejlepší rodinný přítel Pavel Juráček, Václav Havel, Ludvík Vaculík a všichni herci Činoherního klubu 60. a 70. let.

Vydává nakladatelství Garamond, 250 stran, 280Kč.

 

Adam Folta: ROZHOVORY NA HRANĚ ZÍTŘKA

Osmnáct výrazných osobností českého veřejného života se zamýšlí nad klíčovými otázkami současnosti a možnou podobou našich zítřků. Rozhovory o budoucnosti člověka, společnosti a planety tvoří proměnlivý kaleidoskopický obraz naší civilizace, jehož výsledné uspořádání je ponecháno na samotném čtenáři.

 Autor chystá ještě volné pokračování této knihy, tentokrát výhradně se ženami.

Vydává 65. pole, 384 stran, 348Kč.

 

M. Komárek, H. Slavík: POSLEDNÍ REVOLUCE – JAK JSME ŽILI (1985-1992)

Jedinečná výpověď obrazu a slova. Od slábnoucí diktatury konce let osmdesátých přes revoluční vzepětí listopadových událostí až
k nové demokracii a hořkému dělení republiky.

Herbert Slavík dnes patří k nejslavnějším českým fotografům.
V deníku Mladá fronta působil od roku 1986. Na konci osmdesátých let fotograficky dokumentoval realitu tehdejšího Československa
pro zahraniční agentury. Mnohé z fotografií použitých v této knize jsou publikovány poprvé.

Martin Komárek je jedním z nejznámějších vnitropolitických komentátorů. Do Mladé fronty nastoupil v roce 1985. Jakožto syn významného protagonisty listopadových událostí Valtra Komárka měl přístup k mnoha zákulisním informacím, které zde poprvé využívá.

Vydává Práh, 544 stran, 599Kč.

 

Jeff Benedict, Armen Keteyian: TIGER WOODS

Kniha je dílem dvojice renomovaných amerických investigativních novinářů – Jeffa Benedicta z časopisu Sports Illustrated a jedenáctinásobného držitele ceny Emmy Armena Keteyiana – kteří strávili tři roky rozsáhlými rešeršemi a rozhovory s více než 250 lidmi, aby sepsali nejrozsáhlejší, nejobjevnější a nejfundovanější knižní biografii fenomenálního golfisty a komplikovaného člověka Tigera Woodse.

Vydává nakladatelství Jota, 512 stran, 498Kč.  

 

Stéphane Garnier: CHOVEJTE SE JAKO KOČKA 2

Kočka je svobodná, klidná, pozorující, opatrná, elegantní, charismatická, samostatná, hrdá, nezávislá… Má tolik záviděníhodných vlastností, které můžete snadno rozvíjet, když se jí budete inspirovat ve svém každodenním životě. V této knize se s vámi o 101 kočičích tajemství a drobných životních radostí podělí moudrý kocour Ziggy.

Vydává nakladatelství Jota, 280 stran, 298Kč. 

 

Elli H. Radingerová: VLČÍ MLUVA PRO PEJSKAŘE

Celý psí život údajně řídí napětí mezi dominancí alfa samce (nás) a podřízeností psa. Tyto a další omyly jsou ve světě pejskařů velmi rozšířené a bývají odvozovány od přirozeného chování vlčích předků. Ale chovají se vlci opravdu takhle? Nikdy! Tato kniha ukazuje, co se můžeme naučit od vlků ve volné přírodě pro náš život, ale především pro zacházení s našimi čtyřnohými miláčky.

Vydává nakladatelství Mladá fronta, 304 stran, 329 Kč.

 

Jiří Žáček: APRÍLOVÝ SLABIKÁŘ

Domácí slabikář provede malé čtenáře celou abecedou. S každým písmenem si děti spojí věci kolem sebe, které k němu patří. Vše ze světa přírody a lidí, co kdo dělá a co kdo umí, a také každé slovo začíná nějakým písmenem abecedy. Tak se dá každé písmeno dobře poznat a zapamatovat v básničkách, říkankách, hádankách i podle veselých obrázků.

Ilustrovala Veronika Balcarová

Vydává nakladatelství Šulc-Švarc, 112 stran, 299Kč.

Antoine de Saint-Exupéry: MALÝ PRINC – luxusní vydání

Malý princ není jen klasikou světové literatury – je knihou, která se leckterému čtenáři stane tou nejoblíbenější a nejikoničtější.

Jedno z nejznámějších literárních děl v dárkovém vydání a novém překladu Jiřího Pelána.

Kniha má unikátní ořízku a výsek na obálce.

Vydává nakladatelství Pikola, 112 stran, 499Kč. 

 

M. Kopřivová: NAŠE VÝLETY – KNIHA PRO PLÁNOVÁNÍ A ZAZNAMENÁVÁNÍ RODINNÝCH VÝLETŮ

Kniha vám pomůže naplánovat si zajímavé výlety
po České republice a zároveň si zaznamenat ty nejdůležitější vzpomínky z vašich procházek a toulek. Díky ilustrovaným mapám s obrázky nejzajímavějších výletních míst najdete v knížce inspiraci ke společným výletům. Lákají vás hrady a zámky, přírodní zajímavosti, pohoří a vrcholky nebo cesty za vodou či kulturou? Do knihy můžete zaznamenávat, kde jste všude byli a co jste společně zažili. Každý svůj výlet si navíc můžete vyznačit do mapy v knize a je zde i místo na vlepení vstupenky, pohledu, turistické nálepky nebo pro nakreslení obrázku.

Vydává nakladatelství Familium, 132 stran, 549 Kč.

DÁREK KE KAŽDÉ ZAKOUPENÉ KNIZE:  Kniha švédských křížovek

Vydává nakladatelství Euromedia, 320 stran.

 

Knihománie 2019 - plakát

www.knihomanie.cz

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.