Pondělí, 15.7.2024
HudbaKultura

Do kapely Fleetwood Mac se vrátila Christine McVie

Christine McVieAnglická zpěvačka Christine McVie se vrátila do britsko – americké kapely Fleetwood Mac, kterou opustila v roce 1998. Pro magazín Billboard to potvrdila její mluvčí Liz Rosenberg.

Sedmdesátiletá zpěvačka, která je bývalou manželkou baskytaristy této kapely Johna McVieho, vyjádřila zájem vrátit se do skupiny poté, co loni na podzim vystoupila na dvou koncertech Fleetwood Mac.

Skupina Fleetwood Mac vznikla v roce 1967 a vystřídalo se v ní množství hudebníků, přičemž jedinými stálými členy jsou John McVie a Mick Fleetwood, jehož jméno je i v názvu skupiny. Christine McVie byla členkou od roku 1970. V současnosti v kapele působí ještě kytarista, klávesák a zpěvák Lindsey Buckingham a zpěvačka Stevie Nicks. Komerčně nejúspěšnějšími nahrávkami skupiny jsou alba Fleetwood Mac (1975), Rumours (1977) a Tango In The Night (1987).

Nahrávka Rumours je dokonce v desítce nejprodávanějších alb všech dob. V roce 1998 kapelu uvedli do rock’n’rollové síně slávy a v témže roce si na Brit Awards převzala ocenění za mimořádný přínos. Loni v říjnu museli Fleetwood Mac předčasně ukončit turné, protože McViemu diagnostikovali rakovinu.

Fleetwood Mac

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.