Středa, 21.2.2024
Deskové hryVolný čas

Hanabi, aneb hra o nejkrásnější japonský ohňostroj

Hanabi, aneb hra o nejkrásnější japonský ohňostrojRychlá kooperativní karetka, kde se hráči snaží vytvořit nejkrásnější japonský ohňostroj.

Připadá vám komická představa, že všichni hráči drží karty rubem k sobě lícem k ostatním? Pak jste ještě nehráli kooperativní hru Hanabi. Název hry si autor vypůjčil z japonského pojmenování pro ohňostroj. Právě o co nejúspěšnější ohnivé představení se společně se spoluhráči budete snažit.

Ve hře je pět různých barev a v každé z nich se snažíte postupně vyskládat sloupeček karet v hodnotě od 1 do 5. Zdánlivě nic těžkého, až na to, že své karty vidíte pouze z rubu a jste závislí na radách spoluhráčů.

Jenže ani spoluhráči vám toho příliš říci nesmí. Ve svém tahu hráč může označit karty jedné barvy nebo hodnoty v ruce jiného hráče. Každá nápověda vás stojí otočení jednoho žetonku. Zpátky ho můžete otočit pouze za zahození karty. Karet s hodnotou 1 jsou v balíčku hned tři, ale odhození karty s nejvyšší hodnou znamená, že už maxima nedosáhnete.

Třetí možností tahu je přikládání karet do ohňostroje. Pokud se při něm potřetí spletete, ohnivá šou končí. Přichystají vám diváci bouřlivé ovace nebo vás naopak vyprovodí pískotem?

Hanabi je velmi netradiční kooperativní hra, ve které se vám bude hodit paměť, logika, dobrý plán a hlavně naladění na společnou vlnu, aby byly nápovědy správně pochopeny. Krabička navíc obsahuje i rozšířenou verzi s šestou barevnou sadou.

Hanabi, aneb hra o nejkrásnější japonský ohňostroj

 

Obsah hry:
50 karet Hanabi
4 karty pravidel
8 modrých žetonů
3 červené žetony

Hanabi, aneb hra o nejkrásnější japonský ohňostroj

 

Název hry: Hanabi
Autor: Antoine Bauza
Český ditributor: RexHry
Počet hráčů: 2 – 5 hráčů
Doba hraní: 30 minut
Věk hráčů: od 8 let
Charakteristika: paměťová hra , dedukce , rodinná hra, kooperativní hra

E-shop: www.planetaher.cz  www.deskohry.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.