Neděle, 1.10.2023
HokejSport

Do Pardubic se vrací brankář Martin Růžička

Do Pardubic se vrací brankář Martin RůžičkaHokejový klub Dynamo Pardubice zná složení brankářské dvojice A týmu pro novou sezonu. Svůj comeback do východočeského klubu hlásí Martin Růžička, který v posledním extraligovém ročníku působil v Mladé Boleslavi.

„Martin Růžička je brankář v produktivním věku, cítil jsem z něj při vzájemných rozhovorech velikou touhu vrátit se do Pardubic. Pokud chceme v sezoně uspět, musíme do ní jít s kvalitní gólmanskou dvojicí. Tandem Brandon Maxwell – Martin Růžička tyto požadavky podle názoru mého i hlavního trenéra Petera Draisaitla splňuje,“ okomentoval návrat devětadvacetiletého odchovance generální manažer klubu Pavel Rohlík.

Pardubický rodák nakoukl poprvé do prvního mužstva před deseti lety, v ročníku 2009/2010 kryl ve zlaté sezoně záda Dominiku Haškovi, v roli týmové jedničky pomohl o dva roky k zisku šestého mistrovského titulu v historii klubu. V naší nejvyšší soutěži odchytal dohromady 265 utkání s celkovým průměrem 2,66 obdržené branky na zápas a úspěšností zákroků 91,30 %. Na východě Čech působil do roku 2013, kdy odešel do Chomutova, v posledních dvou sezonách chytal v Mladé Boleslavi.

„Zájem mateřského klubu, kde jsem vyrostl, mě velmi potěšil. Jsem rád, že se mohu vrátit do Pardubic. Z celé organizace cítím veliké odhodlání do příští sezony a vážím si, že u toho mohu být,“ řekl Martin Růžička ke svému návratu do Dynama.

Martin Růžička
• Post: brankář
• Datum narození: 1. června 1987
• Výška: 180 cm
• Hmotnost: 77 kg
• Držení hole: levé

Do Pardubic se vrací brankář Martin Růžička

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.