Pondělí, 27.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Hip Hop Kemp slaví 15 let!

method-men-redmenHip Hop Kemp – jedna z největších hiphopových akcí na světě, kterou televizní společnost CNN zařadila mezi 50 nejlepších festivalů planety, oslaví letos v srpnu 15 let své existence.
Velkolepá oslava potrvá tři dny (od 18. do 20.srpna 2016) v Festivalparku nacházejícím se v Hradci Králové a místo občanky festival dostane hvězdné gratulanty s legendami amerického rapu Method Manem & Redmanem z ikonických Wu-Tang Clan v čele!

“Pokud slavíte jubileum jako je 15. ročník festivalu, určitě byste chtěli nějakého důstojného gratulanta, který by vás tam v tenhle moment doprovodil. Ve světě rapu asi není nikdo, kdo by se na to hodil více, než právě Method Man a Redman,” poznamenal na adresu dua, jehož živelná vystoupení jsou velkou party sama o sobě, dramaturg festivalu David Maryško. Jeho zásluhou se Hip Hop Kemp už po léta těší také pověsti festivalu výjimečné intuice v odhadu budoucích hvězd, které do Čech zpravidla přiváží jako první.

A letošní ročník nebude výjimkou. Českou live premiéru si v zde odbude Machine Gun Kelly – fanouškům lépe známý jako MGK, který prorazil do širšího povědomí vloni deskou General Admission. Kromě něho se z mladých, kterým je ale předpovídána velká budoucnost, na festivalu objeví The Underachievers z New Yorku, mladičký A-F-R-O a v neposlední řadě nový objev Dr. Dreho Anderson .Paak!

Skutečnou lahůdkou bude A Special Sean Price Tribute (Boot Camp Clik feat. Buckshot, Smif N Wessun, Rock of Heltah Skeltah & Top Dog of O.G.C.) nebo vystoupení další americké dvojice Pete Rock & CL Smooth.

A tím to ještě nekončí. Ačkoliv line-up Hip Hop Kempu čítá už v tuhle chvíli na padesát jmen, v následujících dnech a týdnech se bude nadále rozrůstat. Zejména o zástupce české a slovenské hip hopové elity, která i letos bude zastoupena v hojném počtu. Už teď je jisté, že na jednom z pěti pódiích se ukáže vítěz Anděla Smack, veteráni PSH, Paulie Garand a Kenny Rough nebo slovenský Pil C.

Vstupenky na Hip Hop Kemp 2016 koupíte online na www.hiphopkemp.cz nebo v kamenných obchodech Queens v Praze, Brně a Ostravě a nově také v Senovážné 6 v Praze. Klasická třídenní vstupenka do konce června stojí 1700 korun, VIP lístek vyjde na 3100 korun.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.