Do Pardubic se vrací útočník Libor Pivko

Do Pardubic se vrací útočník Libor PivkoPo čtyřech a půl letech se do A týmu Pardubic vrací útočník Libor Pivko. Čtyřiatřicetiletý forvard se domluvil na spolupráci v klubu, kde působil v sezonách 2006/2007 až 2010/2011. „Vytipovali jsme hráče na doplnění kádru po skončení minulé sezony. Když se nabídla možnost získat Libora Pivka, tak jsme okamžitě vstoupili do hry. Jednání trvala čtrnáct dní, dotáhli jsme je nyní do konce k oboustranné spokojenosti,“ řekl k jeho příchodu sportovní manažer HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Dušan Salfický.

„Hodně si Libora slibujeme do nové sezony, v play off v dresu brněnské Komety podával výborné výkony, ty nám dávají garanci, že jsme udělali dobrý krok. Jak dlouhá bude vzájemná spolupráce, bude záležet také na Liborovi,“ pokračoval sportovní manažer klubu.

Libor Pivko v Pardubicích působil čtyři a půl sezony, navíc v regionu spolu s rodinou zakotvil. „Nepřichází neznámý hráč do neznámého prostředí. Věřím, že s Liborem navážeme na úspěšnou éru z nedávné doby. Kluci jsou sice trošku starší, ale hokejově jsou na vysoké úrovni. Věřím, že se nám podaří vytvořit skvělou partou a dobýt úspěch,“ prohlásil Dušan Salfický.

„Libor Pivko je poslední, jak se říká, získanou velkou rybou v předzávodním období. Hokejový tým je živý organismus, určitě mohou nastat změny, ale v tuto chvíli nepracujeme na žádných větších přestupech,“ doplnil sportovní manažer HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.

Čtyřiatřicetiletý útočník odehrál v Pardubicích 232 extraligových utkání, v nich vstřelil 62 branek a navrch přidal 73 nahrávek. V hodnocení účasti na ledě nasbíral 65 kladných bodů.

„Jsem velmi rád, že jsem se s Dušanem Salfickým domluvil. Moc se těším. Vracím se tam, kde mám rodinu a jsem velmi rád, že mohu být zpátky. V Pardubicích jsem zažil nejkrásnější časy ve svém hokejovém životě, posbíral jsem tady kromě zlata i stříbro a bronz. Tady v kabině je vždy správná zdravá parta, věřím, že ji vytvoříme znova a dotáhneme to co nejvýše,“ řekl ke svému návratu na východ Čech Libor Pivko.

Libor Pivko

  • Post: útočník
  • Datum narození: 29. března 1980
  • Výška: 193 cm
  • Hmotnost: 95 kg
  • Držení hole: levé

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.