Pondělí, 27.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Dynamo se zvedá, připsalo si pátou výhru v řadě

Hokejisté pardubického Dynama prožili před Vánoci dobré období. Připsali si sérii pěti výher v řadě a jejich výkony i výsledky mají vzestupný trend.

Nová sezona, nový majitel, nová identita a posilování. Takové bylo léto v pardubickém Dynamu. Nový majitel Petr Dědek v létě kádr posílil a všichni fanoušci se těšili na lepší časy. Jenže Dynamo v úvodu sezony navázalo na časy minulé, z prvních deseti zápasů zvítězilo pouze dvakrát a dlouho se drželo u posledního místa tabulky. Poté došlo k obměně trenérského štábu, k týmu přišel jako hlavní trenér Richard Král a společně s ním jsou v realizačním týmu také další klubové legendy Tomáš Rolinek, David Havíř a Petr Sýkora.

Trenérská výměna přinesla ovoce, pod novými kouči zvítězili hokejisté Pardubic devětkrát ze třinácti zápasů. V posledních pěti zápasech Dynamo porazilo Kometu Brno (3:0), Liberec (2:1), Litvínov (2:1 po nájezdech), Vítkovice (4:3) a v posledním předvánočním duelu také Plzeň (4:1). Zlepšená hra i výsledky navíc posunuly Pardubice na osmé místo tabulky, což je příčka, na které jsme pardubický tým dlouho neviděli. Dynamo navíc nadále posiluje. Nedávno přišel do Pardubic kanadský útočník Anthony Camara, který hned ve svých prvních zápasech ukázal svoje střelecké schopnosti a v týmu je velice platný. Minulý týden vedení klubu ohlásilo příchod zkušeného útočníka Ondřeje Romana. Na marodce má Dynamo také ještě útočníky Michala Vondrku a Radoslava Tybora.

Další zápas odehraje Dynamo ve druhý svátek vánoční, kdy se představí v Olomouci. Do konce roku 2020 pak na domácím ledě ještě přivítá Zlín (28.12.) a pražskou Spartu (30.12.)

foto: hokej.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Cimburek

Sportovně založený kluk, který rád řeší naši sportovní scénu.