Čtvrtek, 20.6.2024
Chrudim

Eben trio

Eben trio26. září 2017 v 19:00 hodin Velký sál Muzea Chrudim

Klavírní trio Eben trio patří mezi špičkové soubory svého druhu v České republice a v zahraničí. Členové jsou klavíristka Terezie Fialová, houslista Roman Patočka a violoncellista Jiří Bárta. Soubor nese ve svém názvu jméno významného českého skladatele druhé poloviny 20. století Petra Ebena. Eben trio má za sebou celou řadu významných soutěžních úspěchů a také je držitelem ceny Českého spolku pro komorní hudbu při České filharmonii za rok 2012 udělované nejlepším komorním souborům.

Soubor vystupuje na festivalech a významných pódiích jakými jsou Pražské jaro, Český Krumlov, Festival Mahler Jihlava, Festival Mitte Europa, Septembre Musical Vevey, mnichovský Gasteig, pařížský Louvre, pražské Rudolfinum, Kennedyho centrum ve Washingtonu. Ansámbl spolupracoval se špičkovými profesory jakými jsou Niklas Schmidt, Joseph Kalichstein, Menahem Pressler, Gabor Takacz-Nagy.

V létě 2013 se Eben trio zúčastnilo jako historicky první české klavírní trio prestižního festivalu Verbier Festival & Academy ve Švýcarsku. Eben trio koncertuje ve většině států Evropy a ve Spojených státech amerických. Natáčí pro český, německý a francouzský rozhlas.

Plakát akce

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.