ELTON JOHN – Wonderful Crazy Night

Interpret: ELTON JOHN
Album:    Wonderful Crazy Night
Datum vydání: 5. února 2016
POP ROCK

Sir Elton John má sedmdesátku dávno za sebou a možná i proto podlehl sentimentu. Spolu s osvědčeným producentem T-Bonem Burnettem namíchal totiž hudební koktejl sedmdesátkových melodií, který sice nedosahuje hitového potenciálu jeho nejslavnějších alb ze 70. let, přesto ale chutná výtečně. Kdo se ho napije, bezpečně v něm rozpozná Eltonův návrat k vlastním hudebním kořenům.

Album zní o něco rockověji než někteří jeho předchůdci a je z něho patrný nadhled i mistrná souhra muzikantů, kteří se na něm podíleli. Nejvíce je to zřejmé při poslechu skladby Free And Easy, která svými aranžemi připomíná chvílemi práci nedávno zesnulého hudebního producenta a mistra zvuku George Martina. Najdeme tu ale i písničky, které mají šanci stát se trvalou součástí Eltonova koncertního repertoáru, jako třeba úvodní Wonderful Crazy Night, následující In The Name Of You nebo procítěné balady Blue Wonderful a A Good Heart. Bez povšimnutí nelze nechat ani svižnější kousky na desce Looking Up, Guilty Pleasure či závěrečnou England And America, které jsou kořením celého alba a přinutí vás minimálně rozvlnit se v bocích, protože jsou nabité pozitivní energií.

Chutných ingrediencí je tedy v Eltonově drinku víc než dost a je skvělé, že neztrácí nic ze své kvality ani po tolika letech.

 

ELTON JOHN - Wonderful Crazy Night

 

 Seznam skladeb na albu

1. Wonderful Crazy Night
2. In The Name Of You
3. Claw Hammer
4. Blue Wonderful
5. I’ve Got 2 Wings
6. A Good Heart
7. Looking Up
8. Guilty Pleasurer
9. Tambourine
10. The Open Chord

11. Free And Easy
12. England and America

 

 

CD lze koupit na http://www.bontonland.cz/elton-john-wonderful-crazy-night/ 

Bontonland

autor: Roman Zahrádka

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.