Pátek, 29.9.2023
FutsalSport

ERA-PACK Chrudim vyhrál Beskidy Futsal Cup

ERA-PACK Chrudim vyhrál Beskidy Futsal CupVe dnech 21. – 24. srpna 2013 se ERA-PACK zúčastnil mezinárodního futsalového turnaje “Beskidy Futsal Cup 2013”. Ve všech 4 zápasech zvítězil a odváží si tak 1. místo. 

V prvním zápase se chrudimští uktali 21. srpna 2013 s týmem Clearex Chorzów. Stav utkání se poprvé měnil již ve třetí minutě, kdy skóroval Rešetár. Futsalisté Chorzówa dokázali zareagovat a již za pár minut vyrovnali. Chrudimští futsalisté však do konce polačasu ještě jednou udeřili, a to gólem Michala Mareše.Ve druhém polačasu si futsalisté ERA-PACKu pohlídali vítězství a dobře mířenou střelou Felipeho zvýšili na konečných 3:1.

I v druhém zápase byli hráči ERA-PACKu aktivní. Ačkoli s nimi zezčátku jejich soupěř, Uragan Ivano-Frankovsk, držel krok, utkání nakonec skončilo vysokou výhrou českého týmu – 8:3.

Třetí vítězství ve skupině zajistilo ERA-PACKu sobotní finále. Toto vítězství se však nerodilo lehce. Především ke konci poločasu a na začátku druhého měl ukrajinský celek Kardinal Rivne více ze hry, kde se mu i ve 22. minutě podařilo dostat do vedení 2:1.  ERA-PACK však zmobilizoval veškeré síly, nejdříve vyrovnal a poté soupeře začal přehrávat. Chrudimští futsalisté se nakonec mohli radovat z jednoznačného vítězství 7:3.

Ve finále nastoupili chrudimští hráči proti domácímu týmu Rekord Bielsko-Biała. Tento soupeř byl silný, avšak nakonec podlehl nátlaku českého týmu a podlehl – 5:3. FK ERA-PACK Chrudim si tak odváží z Beskidy Futsal Cupu zlatou medaili!

ERA-PACK Chrudim vyhrál Beskidy Futsal Cup; foto: Pavel Mruczek

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.