Sobota, 27.7.2024
FutsalSport

ERA-PACK udělal první krok k obhajobě titulu

ERA-PACK udělal první krok k obhajobě titulu; foto: Jaromír Zajíček

Úvodní finále Jetbull Futsal ligy se futsalistům ERA-PACKu Chrudim vydařilo. Po výborném výkonu porazil chrudimský tým Balticfloru Teplice 5:3 a v sérii jde do vedení.

Zaplněná chrudimská sportovní hala sledovala dramatický a kvalitní futsal od úvodních minut. První vážnější šanci měl sice teplický Marcinho, ale pak Chrudimští svého rivala přehrávali kombinačně a vytvářeli si řadu brankových příležitostí. Roman Mareš sice nejprve nastřelil tyč, ale pak už to přišlo. V 8. minutě si “doklouzal” na ideální pobídku Dentinha Michal Mareš a z těsné blízkosti otevřel skóre 1:0.

Hned o minutu později nasadil k prudké střele ze střední vzdálenosti Sidney a míč skončil podruhé v síti brankáře Thiaga. Do poločasu přidal třetí úspěch ERA-PACKu kanonýr Dentinho po samostatné akci od vlastního brankoviště a svým 36. gólem v sezoně se dotáhl na vedoucího hráče v pořadí střelců – Beleje z Tanga Brno.Era-Pack finále; foto: Jaromír Zajíček

Severočeši ve druhém poločase přidali na aktivitě a podařilo se jim ve 25. minutě snížit gólem kapitána týmu Tolstova na 3:1. Na pořádné drama se začalo schylovat ve 33. minutě, kdy Rodrigovu střelu jemnou tečí usměrnil Dentinho za záda brankáře Mellera, který už nestačil zareagovat na změněnou dráhu míče.

Naštěstí pro domácí však hned po rozehrání předvedli typickou spolupráci Rešetár s Vladykou, který opět upravil na dvoubrankový rozdíl – 4:2. Tepličtí poté začali hrát power play, když si rozlišovací dres oblékl Rodrigo. Ve 37. minutě však Meller kryl ošemetnou situaci a bez váhání trefil přímo z výkopu opuštěnou teplickou svatyni.

“Loni jsem stejným způsobem při finálovém klání s Teplicemi oslavil narození syna Matyáše a nyní to je můj dárek k jeho zítřejším prvním narozeninám,” usmíval se reprezentační gólman při rozhovoru s televizním komentátorem po zápase. Faktem je, že jeho trefa definitivně sebrala Balticfloře naději na zvrat. Kosmetickou změnu skóre zařídil ještě osm vteřin před klaksonem Ricardo – 5:3.

FK ERA-PACK Chrudim – FC Balticflora Teplice 5:3 (3:0)
Branky: 7. Mareš M., 8. Sidney, 17. Dentinho, 33. Vladyka, 35. Meller – 24. Tolstov, 32. Taverna, 39. Ricardo.
Chrudim: Meller, Žďánský – Mareš R., Popelka, Max, Dentinho, Vladyka, Cacau, Sidney, Rešetár, Bouška, Mareš M.
Teplice: Thiago, Kalina – Rodrigo, Ricardo, Marcinho, Gui, Tolstov, Fitsak, Mažári.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.