Na RfP vystoupí Pavel Bobek, Druhá tráva či Buty

Na RfP vystoupí Pavel Bobek, Druhá tráva či ButyAby nezapadla nová jména, vypichujeme domácí interprety potvrzené dnešním dnem: Pavel Bobek a Druhá tráva, Tomáš Klus, Xindl X, Buty, November 2nd nebo Pipes & Pints!

To bylo loni křiku, že nejsou Tři sestry. Letos je na programu máte, navíc s příslibem překvapení, a je ticho po pěšině… Když už jsme u ČR/SR kapel, ještě douška k žertéřům Horkýže Slíže: letos RfP opravdu vynechávají, ale návštěvníci o ně zas až úplně nepřijdou. Proslýchá se, že Kuko & comp. chystají speciální oslavnou zdravici a možná se objeví přímo v publiku!

Na lini koncertů Hany Hegerové, Jarmily Šulákové a Fleretu či loňského skvostného vystoupení Marie Rottrové naváže letos Pavel Bobek. Matador české hudební scény, výborný zpěvák a zároveň bavič s velkým nadhledem a inteligencí přijede s programem přibližujícím jak jeho evergreeny, tak coververze šlágrů legendárního Johnnyho Cashe. Ty se objevily na jeho posledním albu Víc nehledám a deska se stala v prodejích ihned zlatou.

Doprovodí jej Druhá tráva, ikona českého bluegrassu, v čele s Robertem Křesťanem. Kapela letos oslaví dvacet let své existence, a to stylově: novou deskou, jež vzniká v nashvillském studiu Quad. Ano, v tom samém, v jakém natáčel Neil Young přelomové album Harvest nebo právě Pavel Bobek titul Víc nehledám.

Rock for PeopleRadost máme rovněž z opětovné návštěvy dvou hudebníků, kteří vrátili mužské písničkářství do zorného pole posluchačů. Své poslední album Hlavní uzávěr splínu představí Tomáš Klus. A několik slovních bonbónků přiveze i Xindl X. 

Ostravští Buty se na RfP již delší dobu neobjevili, proto budeme sami překvapeni, zda kromě ověřených hitů zahrají i něco z chystané nahrávky. Začali ji podle kusých zpráv natáčet v únoru. A jak známe Radka Pastrňáka a jeho neortodoxní přístup k živému hraní, jejich set bude nepochybně stát za to…

Zapomenout nesmíme ani na punkrockery “s dudami” Pipes and Pints nebo November 2nd v čele s charismatickou a stále trochu nedoceněnou Sašou Langošovou. Aktuálně éter českých rádií oblažují skladby z jejich poslední, třetí desky.

Polské, maďarské a slovenské talentované kapely zveřejníme v červnu. Další české i zahraniční bandy budou přibývat postupně, v dramaturgických celcích.

Více na http://www.rockforpeople.cz/.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.