Neděle, 24.9.2023
Deskové hryVolný čas

Česko pro pamětníky

Česko pro pamětníkyČesko pro pamětníky – Zábavná hra plná vzpomínek

Jak dobře si ještě vzpomenete na dobu, ve které jste žili, když vám bylo deset, dvacet let nebo i víc? A dokázali byste si vzpomenout i na dobu, o které vám vyprávěli vaši rodiče?

Co to byly „štruksáky”? Kterému autu se přezdívalo „carevna”? Kde padly poslední výstřely 2. světové války u nás? Kdo byl Evžen Plocek?

V této vědomostní hře najdete 1 600 zajímavých otázek, které jsou rozděleny do 4 okruhů: Stalo se, Nostalgie, Má vlast a Různé. Větší písmo na kartičkách ocení hráči, kteří mají problémy se zrakem nebo si zrovna zapomněli vzít brýle.

V klasické verzi hry si hráči zahrají na sběratele známek. Kdo jako první nasbírá 4 různé exempláře, stává se vítězem. Ve hře lze použít i akční žetony, které umožňují hrát napínavější verzi této vědomostní hry.

Na druhé straně herního plánu najde zvídavý hráč například dobový jídelní lístek, informace týkající se cen potravin a výrobků a útržky z dobové ideologie. Bavte se s Českem pro pamětníky a dozvíte se mnoho nových nebo zapomenutých informací nejen z dějin naší země.

Hra obsahuje:

Albi400 karet s 1600 otázkami a odpověďmi,
oboustranný herní plán,
6 figurek,
24 žetonů ve 4 barvách
12 akčních žetonů,
hrací kostka,
pravidla.

Česko pro pamětníky

 

 

název: Česko pro pamětníky
Česko pro pamětníkyrok vydání: 2013
výrobce: Albi
počet hráčů: 2 – 6
doba hraní: 45+
věk hráčů: 12+
herní kategorie: vzdělávací
česká pravidla – zde
e-shop: http://www.modernihry.cz

Česko pro pamětníky

Česko pro pamětníky

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.