Exkluzivní divadelní zážitek v MLK

V sobotu 15. srpna 2020 od 16 hodin čeká návštěvníky festivalu Bez nití|Odvázané léto na terasách nevšední zážitek v podobě divadla hraného pro velmi malý počet diváků z důvodu maximálního propojení mezi jevištěm a hledištěm.

V posledních letech vzniká množství alternativních divadelních forem, které si získávají oblibu nejen v Česku. To se týká mimo jiné i divadla pro jednoho nebo malý počet diváků. Ti se z role statistů stávají často klíčovými postavami představení a umělecký zážitek si sami aktivně vytvářejí. Tento trend se samozřejmě promítá i do oblasti loutkového divadla, a tak Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi zařazuje večer tohoto “intimního” divadla i do programu festivalu Bez nití. Večer určený divadelním fajnšmekrům nabídne tři autorská představení převážně mladých tvůrců.

Prvním z nich bude výtvarně zvuková inscenace Prefaby divadla MIR, která sklidila zasloužený úspěch na letošní Loutkářské Chrudimi. Je představením odehrávajícím se na umakartovém stole na motivy každodenního života tří bezejmenných sousedů v paneláku — symbolu splněného snu o moderním bydlení v zemích bývalého východního bloku. Bude se hrát pro max. 7 diváků vždy od 17, 18, 19 a 20 hodin. Druhým představením je intimní multisenzorické představení Lžička pod nos od Nitish Jain and Collective. S pomocí pásky přes oči, sluchátek, teplých dlaní a vlastní fantazie se tři diváci vydávají zkoumat péči a něhu skrze obyčejné příběhy inspirované mateřskými postavami z Erbenovy Kytice. Toto představení se bude hrát v časech od 16, 17, 19 a 20 hodin. Třetím představením bude od 17:45, 18:45, 19:45 a 20:45 Rakvičkárna aneb Princezna a vesničan v podání souboru Toy Machine a Divadla Letí inspirovaná oblíbenými morytáty kočovných loutkářů.

Vzhledem k omezené kapacitě představení doporučujeme rezervovat si a zakoupit vstupenky předem v pokladně MLK.

 

www.puppets.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje. Sociální sítě -> /ExRusikk