Neděle, 19.5.2024
Deskové hryVolný čas

Fanoušci deskových her se dočkali – vyšla česká Civilizace

Fanoušci deskových her se dočkali - vyšla česká CivilizaceStaňte se vládcem jednoho ze šesti mocných národů a doveďte ho k nesmrtelné slávě a nadvládě nad světem. Desková hra Civilizace vychází ze slavné počítačové série Civilization (konkrétně z pátého dílu) a snaží se převést na váš stůl všechny důležité principy svého vzoru. Ve hře budete hrát roli vůdce jednoho z šesti národů a budete se snažit dosáhnout převahy a vítězství nad svými soupeři a vytvořit tak nesmazatelnou stopu v historii.

Během hry se musíte soustředit jak na rozvoj a údržbu svých měst, tak i na zvelebování jejich okolí, správu armády i pokladnice a nesmíte zapomenout ani na kulturu a politiku. K vítězství vedou čtyři rozdílné cesty – buď své soupeře udoláte vojenskou silou, nebo množstvím peněz ve své pokladnici, vědeckým pokrokem nebo kulturní vyspělostí svých obyvatel.

Ani zde nechybí množství prvků, které dodává šťávu počítačové hře – podrobná správa měst vám umožní přesně určovat, co bude které město stavět, ať už jde o běžné budovy, divy světa, vojenské jednotky nebo jen hromadění majetku a kultury. Naleznete zde i detailní výzkum nových technologií – každá vám poskytne nějakou výhodu, novou budovu, jednotku nebo jiné vylepšení.

Nezapomnělo se ani na boj a válčení – můžete budovat mnoho různých vojenských jednotek a vést bitvy a války se soupeři. V případě vítězství nad soupeřem je možné Fanoušci deskových her se dočkali - vyšla česká Civilizaceukořistit nějakou technologii, nerostnou surovinu nebo získat jinou výhodu.

Hra nabízí obrovské množství možností a strategií. Díky variabilnímu hracímu plánu, který se sestaví náhodně před každou hrou z množství různých dlaždic bude každá hra zcela jiná. Na výběr máte také šest různých národů s unikátními schopnostmi a výhodami.

Vzhledem ke svému širokému záběru nepatří Civilizace mezi nejjednodušší hry, avšak pravidla jsou velice podrobná, srozumitelně napsaná a obsahují mnoho vysvětlujících příkladů, takže si na hru mohou troufnout i nepříliš zkušení hráči. Hra je navíc kompletně v češtině včetně pravidel i všech herních součástí. Součástí jsou i slovenská pravidla.

Fanoušci deskových her se dočkali - vyšla česká Civilizace

Obsah balení:

 1 česká a slovenská pravidla
 1 deska tržiště
 6 tabulek národů
 6 číselníků obchodu
 6 číselníků ekonomiky
 6 domovských mapových dílů (1 pro každý národ)
 14 neutrálních mapových dílů
 24 plastových figurek armád (6 pro každého hráče)
 8 plastových figurek osadníků (2 pro každého hráče)
 1 bílou plastovou figurku ruské armády 
 55 čtvercových bojových karet
 224 malých karet
 277 žetonů
 4 referenční karty (1 pro každého hráče)

Fanoušci deskových her se dočkali - vyšla česká Civilizace

 

Název: Civilizace
Originální název: Sid Meier’s Civilization: The Board Game
Rok vydání: 2010
Autoři: Kevin Wilson
Výrobci: ADC Blackfire
Dovozci: ADC Blackfire
Věk hráčů: od 12 let
Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: velmi dlouhá hra – trvá většinou více než 2 hodiny
Stupeň náhody: malý podíl náhody
Interaktivnost: ustálená komunikace
Humor: spíše seriózní hra s prvky humoru
Složitost: náročná
Herní systém: budování civilizace
Počeštění: kompletně česká hra

 

Hru si budete moci po prázdninách přijít zahrát i do naší herny Hrajeme si s Chrudimkou.

 

 

Hru lze zakoupit zde – www.blackfire.cz.

Více informací na www.blackfire.cz a www.hraj.cz.

ADC Blackfire

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.