Fenomenální pop-operní kvartet IL DIVO přijíždí poprvé do České republiky

Il DivoZa pouhých osm let své existence prodali 26! miliónů alb, získali 150! zlatých a platinových desek ve 33 zemích, jejich pop-operní úpravy hitů od Toni Braxton, Barbry Streisand, Chrise Isaka nebo Franka Sinatry už padesátkrát obsadily první příčky v prodejních hitparádách a na posledním turné vyprodali všech 130 koncertů!

IL DIVO – nejslavnější operní pop vokální kvartet a nejúspěšnější kapela posledního desetiletí dle Classic Brit Awards 2011 se 13. září 2012O2 Arene poprvé představí českému publiku!

Zázrak jménem IL DIVO je dílem hudebního manažera a producenta Simona Cowella známého především jako nelítostného porotce ze soutěže American Idol. Dva roky Cowell pátral po celém světě po mladých operních zpěvacích obdařených nejen „zlatem v hrdle” ale i přitažlivým zevnějškem, až v roce 2003 konečně výběr uzavřel. Přísným sítem nakonec prošli španělský barytonista Carlos Marín, americký tenorista David Miller, švýcarský tenorista Urs Bühler a francouzský popový zpěvák Sébastien Izambard. V roce 2004 Il Divo debutovali eponymním albem, jež přineslo např. coververzi hitu Toni Braxton Unbreak My Heart nebo Sinatrovy skladby My Way a které okamžitě bodovalo. Deska, kterou skupina představila i v show Oprah Winfrey, se stala no.1 albem ve 13 zemích (včetně Velké Británie, kde z prvního místa sesadila Robbieho Williamse) a v 25 zemích obsadila TOP 5.

Jen o rok později následovalo album Ancora s úpravou skladby All By Myself nebo duetem se Céline Dion, kterého se jen za první týden prodalo neuvěřitelných 150 000 kopií.

Il Divo

V roce 2006 se Il Divo rozjeli na turné s Barbrou Streisand, s Toni Braxton nazpívali hymnu pro MS ve fotbale (2006 FIFA World Cup) The Time Of Our Life a vydali třetí, další multiplatinové, album Siempre. První příčky hitparád znovu obsadili v roce 2008 s deskou The Promise a vloni v listopadu se zatím poslední nahrávkou Wicked Game, které se jen do této doby prodalo už přes milión kopií.

A právě tomuto albu je věnováno aktuální světové turné Il Divo & Orchestra In Concert, které vypuklo v únoru a po Velké Británii, Spojených státech, Austrálii, Jižní Africe a Asii se přesune do Evropy, kde 13.září zasáhne i Prahu.
Největší popové hity v pop-operní úpravě i zbrusu nové písně z alba Wicked Game v mistrovském podání šarmantního kvartetu Il Divo a vizuální zážitek ze scény navržené letitým spolupracovníkem Celine Dion Brianem Burkem – to vše bude tuzemské publikum moci už brzy okusit.

Vstupenky na koncert si bude moci přednostně zakoupit fanclub skupiny, pro který bude předprodej zahájen 2.dubna v 9 hodin ráno na www.ildivo.com. Všichni ostatní si budou moci lístky zakoupit od středy 4.4., kdy v 1:15 Sazka zahájí prodej na terminálech a v 9:00 zpřístupní rezervace na internetu. Všechny vstupenky v budou určeny k sezení a budou se pohybovat v rozmezí od 1090 – 1990 korun.

 

Kdo: IL DIVO & ORCHESTRA IN CONCERT – 2012 WORLD TOUR
Kdy: 13. září 2012
Kde: PRAHA – O2 Arena
Pořadatel: NuCoast Productions ve spolupráci s Octagon Music, Syco Music & Solo

Il Divo plakát akce

Více na www.ildivo.com a http://visproduction.cz.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.