Pondělí, 27.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Festival YANDEROV zahájí letní prázdniny na Chrudimsku

Chrudim/ Hudební festival Yanderov letos po 24. zahájí letní prázdniny na Chrudimsku. Ve čtvrtek 4. července opět po roce vypukne na chrudimském Janderově svým formátem i zaměřením ojedinělý festival podporující začínající kapely, mladé hudebníky a další amatérské umělce z celého Česka.

Letošní festival bude zahájen 4. července a skončí 6. července. Během těchto tří dnů si mohou návštěvníci poslechnout patnáct hudebních skupin v přírodním areálu mezi Chrudimí a Slatiňany.  Vstup na akci je tradičně zdarma a to díky finanční podpoře města Chrudim a bezplatné práci dobrovolníků, kteří celý festival zajišťují.

Tento rok čeká fanoušky festivalu jedna změna oproti předchozím letům. Organizátoři se rozhodli na festivalu používat vratné kelímky a tím snížit nepořádek v okolí festivalu. „Ačkoliv jsou vratné kelímky pro festival finanční a organizační zátěží, stojí nám za to, abychom měli prostor festivalu bez pohozených kelímků,“ říká Jan Axmann, dramaturg festivalu. Návštěvníci budou muset připlatit vratnou zálohu 35,- Kč, která jim bude po odevzdání kelímku vrácena.

Pro návštěvníky bude připraveno občerstvení. K mání budou oblíbené moravské langoše a na čepu hlinecké pivo Rychtář. V areálu je možné zdarma stanovat a osvěžit se můžete v nedaleké řece Chrudimce. 

Jak se na festival můžete dostat?

Ideálně pěšky po turistické stezce proti proudu řeky Chrudimky směrem na Slatiňany (GPS: 49°55’57.382″N, 15°48’47.306″E). Nebo autem z Chrudimi po hlavní silnici směr Slatiňany, cca 500 metrů za koncem města odbočkou vlevo.

Na jaký program se můžete těšit?

Ve čtvrtek 4. 7. zahájí festival kapely Lazy SealsWAIF, WEHEMENT, Deliwery a Nšoči.

V pátek 5. 7. ze Slatiňan Vímeproč, z Pardubic Plující, The Atavists držitelé dvou cen Anděl letošního roku z Hradce Králové, KLUCI z Broumova a Kohout plaší smrt z Liberce.

V sobotu 6. 7. si poslechneme Original Pacman z Nové Paky, chrudimské kapely zastoupí Cirkus Blues a Radosti života, ze Dvora Králové přijedou CREEDENCE REVIVAL CZECH a z Prahy Mutanti Hledaj Východisko.

 

Yanderov 2019

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a nezlobí! www.FotoZajda.cz