Středa, 7.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Hra představuje filmový plakát a trailer

Milostné drama světově uznávaného režiséra Alejandra Fernándeze Almendrase (mj. vítěze festivalu Sundance) vstoupí do českých kin poslední říjnový den. Slavnostní předpremiéra 25. října bude patřit kinu Hutník v Kladně, protože zde, v syrovém prostředí hotelu Kladno a secesním Městském divadle (a přilehlém okolí), film během 14 natáčecích dní vznikl.

94 minutový černobílý film ve formátu 4:3 v koprodukci čtyř zemí: ČR – Chile – Francie – Jižní Korea zobrazuje svět Petra (Jiří Mádl), mladého ředitele oblastního divadla, který se začne rozpadat během realizace jeho ambiciózního snu nejen v pracovní, ale i soukromé rovině.

 

 

Kde čerpal námět jeho chilský režisér? Také z rodiny. Příbuzný jeho české partnerky je také ředitelem regionálního divadla…

Rád si vybírám tradiční témata, v tomto případě je příběhová linka situována na manželství a milostný trojúhelník. Mladý ředitel divadla bojuje se složitou trojrolí čerstvého otce, chápavého partnera a dravého profesionála. Zatímco film ztvárňuje toto „moderní mužství” a postavu ztracenou ve vodách soudobého rodičovství, ženy v tomto příběhu jsou daleko uvědomělejší a identifikované se svým místem ve společnosti. Tři hlavní postavy dělají chyby, a ačkoliv si navzájem ubližují, dělají to proto, že jsou slabí, ne protože by byli zlí,“ popisuje hlavní postavy režisér Almendras.

Ve filmu je několik choulostivých scén. Jak to má s nahotou, popisuje Jiří Mádl: „Samozřejmě jsem věděl, že tam ta scéna bude a bude natočená explicitně. Měl jsem sice ve smlouvě, že tam „nic” nebude vidět, ale nakonec mi ta scéna přišla vkusná. K herecké práci to patří, když to má ve filmu smysl. Alejandro je často s postavami déle než je potřeba, i v situacích, kdy je jen tak pozoruje. Má to ve všech svých filmech. A je jedno, jestli si povídají, přebalují miminko nebo mají sex. Je to o tom času stráveným s postavou. Můžete to naznačit hýbající se lampičkou ve třech sekundách, dějotvorně to bude mít stejnou úlohu, ale nebude to ten observační styl, který je Alejandrovým rukopisem.

Do kin vstoupí černobílé milostné drama Hra 31. října 2019 v distribuci Pilot Filmu. Českou producentkou filmu je Veronika Finková ze společnosti Film&Roll.

www.pilot-film.cz | Facebook 

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje. Sociální sítě -> /ExRusikk