Filmový klub – Annie Leibovitz: Život objektivem

Annie Leibovitz: Život objektivemFilmový klub Chrudim zve milovníky filmu na další promítání, které se bude konat ve čtvrtek 23. října 2008 od 20 hodin.

Dokumentární portrét legendární americké fotografky, která proslavila skupinu Rolling Stones a pracovala pro časopisy Vanity Fair či Vogue. Fotografovala třeba Micka Jaggera, Hillary Clintonovou, Patti Smithovou, Demi Mooreovou, Keithe Richardse či Arnolda Schwarzeneggera. Se svým fotoaparátem také neohroženě dokumentovala válečnou apokalypsu v Sarajevu a ve Rwandě. Svou starší sestru zachycuje Barbara Leibovitzová jako osobnost, která si dokázala ochránit soukromou sféru a udržet integritu i v dramatických, nátlakových situacích. V práci, na idylické rodinné farmě i nad poslední knihou svých fotografií – všude tam je Annie Leibovitzová ženou, která nikdy neztratila tvář.

 

Český název: Annie Leibovitz: Život objektivem
Originální název: Annie Leibovitz: Life Through A Lens
Produkce: USA, 2006, 90 min
Kategorie filmu: Dokumentární
Režie: Barbara Leibovitzová
Hrají: George Clooney, Robert Downey Jr., Kirsten Dunst, Whoopi Goldberg, Mick Jagger, Keira Knightley, Bette Midler, Demi Moore, Yoko Ono, Richard Nixon, Keith Richards, Julia Roberts, Chris Rock, Jason Schwartzman, Arnold Schwarzenegger

Více na http://fkchrudim.unas.cz/.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.