Úterý, 28.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Filmový klub Chrudim – V temnotě

Filmový klub Chrudim - V temnotěFilmový klub Chrudim zve milovníky filmu na své další promítání, které se bude konat tento čtvrtek 12. března 2015 od 20 hodin v Městském kině Chrudim.

Příběh podle skutečných událostí, které se odehrály v nacisty okupovaném Lvově, tehdy polském městě. Leopold Socha, zlodějíček a zároveň údržbář místních kanalizací, schová v podzemním labyrintu Židy, kteří se snaží uniknout likvidaci tamního ghetta. Zpočátku jsou jeho hlavním motivem peníze, ale postupně mezi ním a skupinou vzniká zvláštní pouto, které se s každou nebezpečnou událostí v podzemí prohlubuje. Válečný film, v němž nejsou ryze kladní hrdinové a zcela záporné postavy. Drama nezatížené tezovitostí, sentimentalitou ani patosem. Uznávaná režisérka, jejíž Hořící keř loni posbíral 11 Českých lvů, usiluje o autentické vystižení reality. A nenadržuje nikomu z mužů, žen a dětí, kteří se čtrnáct měsíců snaží vyhnout smrti. 

 


Český název filmu: 
   V temnotě

Drama / Válečný
Polsko / Německo / Kanada, 2011, 138 min

Režie: Agnieszka Holland
Předloha: Robert Marshall (kniha)
Scénář: David F. Shamoon
Kamera: Jolanta Dylewska
Hudba: Antoni Komasa-Łazarkiewicz

Hrají: Robert Więckiewicz, Benno Fürmann, Agnieszka Grochowska, Maria Schrader, Herbert Knaup, Marcin Bosak, Julia Kijowska, Jerzy Walczak, Milla Bańkowicz, Oliwer Stańczak, Krzysztof Skonieczny, Kinga Preis, Aleksander Mincer, Piotr Głowacki, Maria Semotiuk, Michał Żurawski, Weronika Rosati, Andrzej Mastalerz, Maja Bohosiewicz, Zacharjasz Muszyński, Jeremias Koschorz, Ireneusz Czop, Benjamin Höppner, Filip Garbacz, Joachim Paul Assböck

Odkaz na ČSFD:            http://www.csfd.cz/film/279048-v-temnote/

Vstupné:                          60 Kč s průkazkou FK, 90 Kč bez průkazky FK

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.