Filmový klub – Konstanta

Filmový klub - KonstantaFilmový klub Chrudim zve milovníky filmu na své další promítání, které se bude konat tento čtvrtek 26. ledna 2012 od 20 hodin.

Konflikt mravních ideálů s nemilosrdnou realitou. Hrdinou filmu je, tak jako v předchozích dílech uznávaného tvůrce, přemýšlivý mladý člověk, který přehodnocuje své představy o platnosti krásně znějících formulek. Jeho mravní ideály, dosud neprověřené praxí, se ostře střetávají s pragmaticky chápaným úspěchem a provizorně chápanou realitou, v níž chybí hlubší, metafyzický smysl existence.

Jeden z vrcholů „kina morálního neklidu“, které do světa koncem 70. a počátkem 80. let úspěšně vysílala polská kinematografie. Zanussi natočil hutný portrét matematika Witolda, jehož morální integrita působí ve zkorumpovaném a morálně velmi pochybném světě jako zjevení, které však není lidmi přijímáno s obdivem či respektem, ale naopak s pohrdáním a strachem.

 

Český název: Konstanta
Originální název: Constans
Filmový klub - KonstantaNatočeno: Polsko, 1980
Světová premiéra: 6. září 1980

Režie: Krzysztof Zanussi
Scénář: Krzysztof Zanussi
Kamera: Slawomir Idziak
Hudba: Wojciech Kilar
Hrají: Tadeusz Bradecki (Witold), Zofia Mrozowska (Witoldova matka), Malgorzata Zajaczkowska (Grazyna), Cezary Morawski (Stefan), Witold Pyrkosz (Mariusz), Ewa Lejczak (Stefanova žena), Jan Jurewicz (Zenek), Juliusz Machulski (Wladek), Marek Litewka (Wlodzimierz), Jacek Strzemzalski (kamarád), Edward Zebrowski (vědec)
Přístupnost: přístupný
Délka: 92 minut
Žánr: Drama

 

Odkaz na ČSFD – http://www.csfd.cz/film/31720-konstanta/.

Vstupné: 40 Kč s průkazkou Filmového klubu, 70 Kč bez průkazky

Více na fkchrudim.unas.cz          

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.