Filmový klub – Kvílení

Filmový klub - KvíleníFilmový klub Chrudim zve milovníky filmu na své další promítání, které se bude konat ve čtvrtek 13. října 2011 od 20 hodin.

San Francisco, rok 1957. Báseň Allena Ginsberga z názvu filmu se stává předmětem soudního líčení pro údajnou obscénnost. Podle strážců veřejné morálky je “neamerická”, protože otevřeně zpodobňuje homosexualitu a užívání drog. Děj se skládá z několika propletených linií, v nichž se odráží nejen reakce americké společnosti na nejslavnější dílo beatnické generace, ale i bouřlivý Ginsbergův život, jeho snaha najít co nejautentičtější umělecké vyjádření bez ohledu na měšťáckou morálku a touha uniknout halucinogenní realitě.

Ve snímku se důmyslně prolínají čtyři roviny vyprávění, zaměřené na vznik veršů, soudní spor, autorský komentář a vizualizovanou báseň samotnou. Hrané scény doplňují animované sekvence, atmosféru umocňuje skvělá jazzová hudba.

 

Český název: Kvílení
Originální název: Howl

Natočeno: USA, 2010
Režie: Rob EpsteinJeffrey Friedman

Hrají: James FrancoJon HammJeff DanielsDavid StrathairnMary-Louise ParkerTreat WilliamsAlessandro NivolaBob BalabanCecilia FossAaron TveitJon Prescott

Délka: 90 minut
Žánr: Drama

 

Odkaz na ČSFD – http://www.csfd.cz/film/256389-kvileni/.

 

Filmový klub - Kvílení

Vstupné: 40 Kč s průkazkou Filmového klubu, 70 Kč bez průkazky

Více na fkchrudim.unas.cz

 

 

 

             

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.