Filmový klub – Na cestě

Filmový klub - Na cestěFilmový klub Chrudim zve milovníky filmu na své další promítání, které se bude konat ve čtvrtek 10. února 2011 od 20 hodin.

Na počátku příběhu ze současné Bosny je harmonický vztah dvou mladých lidí. Amar a Luna jsou jako mnohé jiné dvojice v moderním velkoměstě: milují se, pracují, vyrážejí za zábavou, mluví o svatbě a zkoušejí počít dítě. Pár ještě ustojí vyhazov muže s práce za opilecké selhání, ale když se na scéně objeví jeho dávný kumpán z vojny, situace se začne měnit. Pravověrný muslim totiž Amarovi nabídne práci počítačového lektora v letním táboře, který je uzavřenou komunitou vyznávající pravidla ortodoxního islámu. „Bratři a sestry” neznají cigarety, alkohol ani mobily, ženy oddělují od mužů či je nutí k sňatkům. Luna je v tomto světě zprvu nevěřícím hostem, pak nevítaným vetřelcem…

Civilně pojaté drama je přesvědčivou studií rozpadu jednoho vztahu. Vztahu, do něhož pronikne náboženský fanatismus a také dozvuky válečného traumatu na území bývalé Jugoslávie.

 

Filmový klub - Na cestěČeský název: Na cestě
Originální název: Na putu

Natočeno: Bosna a Hercegovina / Rakousko / Německo / Chorvatsko, 2010
Režie: Jasmila Žbanić

Hrají: Zrinka Cvitesic, Leon Lučev, Mirjana Karanović, Luna Mijović
Délka: 100 minut

Žánr: Drama

 

Odkaz na ČSFD – http://www.csfd.cz/film/274259-na-ceste/.

 

 

Vstupné:40 Kč s průkazkou Filmového klubu, 70 Kč bez průkazky

Více na http://fkchrudim.unas.cz

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.