Filmový klub – Nepravděpodobná romance

Filmový klub - Nepravděpodobná romanceFilmový klub Chrudim zve milovníky filmu na své další promítání, které se bude konat tento čtvrtek 29. května 2014 od 20 hodin v Městském kině Chrudim.

Děj vychází se skutečného příběhu, který režisér kombinuje s vlastní povídkou. Hlavní postavy, dvě mladé ženy, se snaží splnit si své sny. Louisa se chce stát herečkou, ačkoli její manžel je rozhodně proti a začne jí kvůli tomu dělat problémy. Erika by se ráda stala učitelkou, ale musí si na studium nejdříve vydělat.

Drama, nad nímž Vojnár (snad záměrně, každopádně provokativně) ztratil tvůrčí kontrolu, se odvíjí ve dvou rovinách. V jedné se Louisa po dramatických událostech ocitne v psychiatrické léčebně a během pobytu líčí své příhody a zážitky, u nichž si divák nemůže být jistý, zda jsou pravdivé. Druhá rovina zachycuje v retrospektivách vývoj vztahu mezi Louisou a Erikou, která si v divadle, kde Louisa hraje, přivydělává jako uklízečka.

 

 

 

 

Český název: Nepravděpodobná romance

Natočeno: Česko, 2013

Režie: Ivan Vojnár
Kamera: Michal Černý
Hrají: Berenika Kohoutová, Patrik Děrgel, Alžběta Pažoutová, Veronika Freimanová, Ivan Vojnár, Sylvie Svitáková, Igor Orozovič, Anna Polcarová, Martina Sikorová, Miřenka Čechová, Matyáš Vaňha, Anne-Francoise Josephová

Délka:
 105 minut
Žánr: Drama

Filmový klub - Nepravděpodobná romance

Odkaz na ČSFD – http://www.csfd.cz/film/342957-nepravdepodobna-romance/ – 51 %

 

Vstupné: 60 Kč s průkazkou filmového klubu, 90 Kč bez průkazky.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.