Finská královna Tarja Turunen zavítá do Pardubic

Tarja TurunenMagická kráska s nenapodobitelným hlasem Tarja Turunen poctí po vlně letních koncertů pod hlavičkou Summer Storm Tour, Českou Republiku také se svým závěrečným podzimním turné nazvaným Final Storm Tour 2009. Tarjina bouře zasáhne Pardubice, malou ČEZ ARÉNU v pátek 16. října2009, jako jediné exklusivní místo v ČR.

Tarja, která v roce 2005 opustila kapelu Nightwish se po krátké pauze vrhla na sólovou dráhu a výsledkem je přímo pohádkové album a názvem “My Winter Storm” (2007)! Tarja tomuto albu vdechla celou svou sílu a osobní kouzlo, jakoby otevřela bránu své duše v níž zuří vichřice. Z jejího zpěvu opravdu mrazí!

Popularita této krásné sopranistky neustále stoupá a její show jsou vždy nezapomenutelným, intenzivním zážitkem, který svým uměním koření náš oblíbený bubeník MIKE TERRANA (ex-Rage, Masterplan, Axel Rudi Peel, atd.).

Tarja začala studovat hudbu když jí bylo 6. V 18 nastoupila na Sibeliovu Akademii v Kuopio City, kde studovala klasický zpěv. V té době Tarjin spolužák Tuomas Holopainen nastartoval svůj akustický projekt a pozval Tarju, aby se připojila. Tarja řekla ano, a tak zrodila se kapela Nightwish. Tarja vnesla do kapely Nightwish své až nadpozemsky silné charisma a stala se velmi rychle jednou z nejslavnějších metalových zpěvaček všechn dob. Její tvář se pravidelně objevovala na titulcích všech prestižních hudebních časopisů na celém světě. Věhlas kapely Nightwish stoupal, ale Tarja si i přes nabitý program vždy našla chvíli na studium a další projekty.Tarja Turunen V roce 1999 vystupovala Tarja jako sólo zpěvačka v modením baletu Finské Národní Opery nazvaném “The Evankeliumi” a všechna odehraná vystoupení vyla vyprodána. Tarjina kariéra metalové zpěvačky rostla v Nightwish závratnou rychlostí, přesto se Tarja rozhodla svůj zpěv nadále zdokonalovat a cvičit studiem na hudební Universitě v Karlsruhe v Německu. Jedním z nejnáročnějších roků byl pro Tarju pak rok 2004, kdy započala také svou sólo kariéru dlouho plánovaným vánočním albem. V té době se také alba skupiny Nightwish přehouply přes magické číslo milion prodaných nosičů. Rok 2008 započala Tarja velkolepě, hned 2 cennými nominacemi na prestižní ocenění. První v anketě EMMA Awards, což je finská obdoba cen GRAMMY jako nejlepší finský umělec a v německu byla pak nominována na ECHO Awards jako nejlepší nováček roku 2007! Její novinková deska “My Winter Storm” byla krátce po vydání ve Finsku již platinová. Velký úspěch zaznamenává tato deska, ale i ve zbytku světa, u nás, v ČR je již zlatá.

Co dodat? Když se spojí krásný zpěv, jemná krása a něžné srdce Tarji Turunen s mistrovstvím, silou a sex-appelaem Mikea Terrany, vyjde nám zcela výjimečná kombinace, která nemá obdoby. Prožijte si tuto finální velkou hudební bouři naplno!

 

 

Fotogalerii z kocenrtu naleznete na http://www.fotozajda.cz/koncerty/tarja/galerie.html.

 

Více na www.pragokoncert.coma www.tarjaturunen.com.

 

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.