Pátek, 24.5.2024
Deskové hryVolný čas

FYFT – využijte svůj volný čas

FYFTFYFT je obchod, ale ještě více idea, která se zaměřuje na výplň volného času. Produkty, které nabízí, jsou přímo určeny k provozování volnočasové aktivity nebo tuto aktivitu usnadňují či zpříjemňují. Tyto aktivity mají kromě svého primárního účelu v podobě zábavy i další, hlubší význam – přináší pozitivní emoce, pojí nás s přáteli a vytvářejí nové, budují charakter, odhodlání a pevnou vůli. Jsou to aktivity, které vedou k rozvoji člověka. Lidem, kteří se těmto koníčkům věnují, chce ale nabídnout mnohem víc, než jenom výměnu zboží za peníze. Organizuje a sponzoruje soutěže, srazy, workshopy, učí lidi, jak se v jednotlivých směrech zlepšit a na pobočkách poskytuje prostor pro setkávání. FYFT se věnuje třeba komunitám okolo speedcubingu, kendamy, cardistry, žonglování nebo deskových her.

 

deskové hryDeskové hry

Deskové hry jsou dnes už běžným koníčkem, jenž se stále rozšiřuje mezi nové lidi, kteří objevují, že moderní deskové hry už nejsou to, co hrávali jako malé děti – Dostihy a sázky, Monopoly nebo Člověče nezlob se.

Někdo má požitek z hraní, druzí to berou jako výplň volného odpoledne, jiní se učí nové strategie do další hry. Záleží taky na hře, kterou hraješ. Logické hry ti můžou zavařit mozek různými hádankami, strategické otestují tvoje taktiky a správné plánování akcí a u párty her se vyblbneš.

Nezáleží jestli hraješ těžké komplexní hry nebo jen malé karetky. Jedno mají společné. A to lidi. Komunita kolem deskovek je velká, i když se to tak nemusí zdát. Pokud nemáš s kým hrát, stačí zavítat na nějakou akci, napsat na skupiny na sociálních sítích, fóra nebo jednoduše ukázat kamarádům, jak moderní deskové hry vypadají a uvidíš, že se hned najdou spoluhráči. Můžeš hrát do šířky a vyzkoušet co nejvíce her. Do hloubky a objevit všechny možnosti, které jedna hra nabízí. A nebo hrát jen tak. To hlavní je totiž zábava.

KendamaKendama

Už jsi někdy slyšel toto slovo? Kendama je tradiční japonská hračka tvořená dřevěným “kladívkem” a koulí spojenými provázkem. Vznikla už někdy v 16. století. Na první pohled se zdá být až banálně jednoduchá. Jakmile ji ale člověk vezme do ruky, zjistí, že je všechno jinak. Po prvním pokusu dát big cup se člověk může cítit, jako že se nikdy nenaučí třeba stilt nebo dokonce stilt flip. Ale dokáže, trénink je v kendamě polovina úspěchu. Tou druhou polovinou je to, že tě to opravdu baví.

Kendama rozvíjí člověka po fyzické i mentální stránce. Každý šikovný kendamista se musí mnohokrát překonat, aby se dostal tam, kde je.

ŽonglováníŽonglování

Žonglování není jenom o tom, že se ve volném čase nudíš a potřebuješ nějak zaměstnat ruce. A už vůbec to není žádné ukázání se před kamarády, jak umíš kaskádu s míčky, nebo dokonce prohnat tři diabola na provázku zprava doleva, zleva doprava.

Žonglování je svým způsobem životní styl, je to smysluplná zábava nejen pro volný čas, kterou můžeš procvičit svoji motoriku a trpělivost a u toho se ještě pobavit. A to nemluvě o podpoře představivosti, když si budeš chystat choreografie nebo tréninky.

Bolí tě v práci záda od samého hrbení se za počítačem? Pak vstaň a protáhni se s nějakým žonglovátkem. Nevezme ti to víc než pár minutek času. Žongluje se nejen s míčky a kruhy, ale spadá sem i poi nebo flower stick. Když tě omrzí jedno, vždy najdeš něco nového, co by tě mohlo zaujmout.

 

fyft.cz

FYFT

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.