Pátek, 22.9.2023
HudbaKultura

G3: JOE SATRIANI, STEVE VAI A STEVE MORSE vystoupí poprvé v Čechách

G3: Kytaroví velmistři JOE SATRIANI, STEVE VAI A STEVE MORSE vystoupí poprvé v Čechách na jednom pódJoe Satriani, Steve Vai a Steve Morse! V tomto složení se v české premiéře představí 31. července 2012 v Tipsport Areně v Praze  světově proslulé kytarové trio G3!

Unikátní projekt G3 založil Joe Satriani v roce 1996, kdy si k sobě na světové turné přizval další dva famózní kytaristy Steva Vaie a Erica Johnsona. Okamžitý úspěch této myšlenky si vyžádal brzké pokračování a G3, se kterou se od té doby spojili dále např. John Petrucci, Yngwie Malmsteen, Keith More, Brian May, Billy Gibbons, Kenny Wayne Shepherd a mnoho dalších, se dnes mohou pochlubit vyprodanými koncerty ve Státech, Evropě i Austrálii.

 

 

Joe Satriani, foto: Jaromír Zajíček - FotoZajda.cz JOE SATRIANI
Joe Satriani patří k největším kytarovým ikonám od roku 1987, kdy prorazil do širokého povědomí s albem Surfing With The Alien. Od té doby prodal na 10 miliónů alb a získal 14 nominací na Grammy. Jeho školou prošla řada dnešních rockových velikánů jako např. Kirk Hammett z Metalliky nebo kytarový virtuóz Steve Vai a legendy typu Micka Jaggera nebo Deep Purple si jeho dokonalou technikou hry rádi zdobí svá turné. Kromě G3 vytvořil v roce 2009 i úspěšnou formaci Chickenfoot, ve které spojil své síly se Sammy Hagarem a Michaelem Anthonym z Van Halen plus s Chadem Smithem z Red Hot Chili Peppers. Letos vydal své čtrnácté studiové album Black Swans And Wormhole Wizard, se kterým dosáhl nejvyššího debutu v Billboard Chart (pozice 45) za posledních osmnáct let.

STEVE VAI
Grammy oceněný Steve Vai, který mj. spolupracoval s Frankem Zappou nebo Davidem Lee Rothem, se do hudební historie zapsal v roce 1990 albem Passion and Warfare.
Za svoji dosavadní kariéru prodal přes 15 milionů alb, získal desítky nominací na Grammy a doktoráty z Berklee College of Music a Musician’s Institute. Vedle nahrávací činnosti se věnuje a aktivně působí v řadě mezinárodních organizací podporujících rozvoj hudebního vzdělání – je zakladatelem NARAS (National Academy of the Recording Arts and Sciences) a sám vede nadaci Make a Noise Foundation, která shání finanční prostředky na hudební výuku.

Steve Morse, foto: Jaromír Zajíček - FotoZajda.czSTEVE MORSE
Steve Morse je americký kytarista a skladatel, známý především jako zakladatel Dixie Dregs and nejnovější člen Deep Purple. Pětkrát za sebou byl Morse, který je největším vzorem Johna Petrucciho, vyhlášen povšechně nejlepším kytaristou („Best Overall Guitarist”) prestižním časopisem Guitar Player a spolu se Stevem Howem z Yes a Ericem Johnsonem uveden do „Síně slávy” tohoto periodika.
Návštěvníkům pražského koncertu se kytaristé představí nejprve každý zvlášť s kapelou (tzn. ve třech blocích zhruba po 40 minutách) a následně všichni tři pohromadě v závěrečném G3 jamu.

Vstupenky jsou exkluzivně v prodeji v síti Ticketportal (tickteportal.cz) ve dvou cenových kategoriích. Za 860 korun (včetně poplatků) jsou k dispozici lístky k nečíslovanému sezení a k stání se zvýhodněným včasným nákupem. Tj. prvních 1300 zájemců automaticky získává stání u pódia, další již jen k stání. Druhou kategorii tvoří vstupenky za 1190 korun k číslovanému sezení v sektoru VIP Jih umístěném naproti pódiu.

 

G3: Kytaroví velmistři JOE SATRIANI, STEVE VAI A STEVE MORSE vystoupí poprvé v Čechách na jednom pód

Více na http://visproduction.cz.

VIS production

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.