Čtvrtek, 2.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Grónsko – expedice Arktis

Markéta PokornáVe čtvrtek 2. října 2008 bude ve Vodních zdrojích Chrudim přednášet Markéta Pokorná o mořském výzkumu východního Grónska. M. Pokorná pochází z Chrudimska, ale v současnosti působí v Centru pro atmosférický a mořský výzkum v Hamburku, kde se věnuje výzkumu mořského ledu.

Ve své přednášce bude mluvit nejen o oceánografických měřeních, ale také o vybavení výzkumného ledoborce, o bezpečnostních opatřeních před ledními medvědy  či od životě v podpalubí. Na závěr se zmíní o návštěvě Špicberk, kde se věnovala mořskému ledu a také se setkala se studentskou chrudimského gymnázia Olgou Svatošovou, která se stala v roce 2007 vítězkou soutěže Ice Climate Education.

Přednáška začíná v 18:30 a lístky lze získat v předprodeji v Infocentru ve staré radnici, popř. si je rezervovat na tel. 723 004 397 nebo gutzer@centrum.cz. Přednáška se koná díky finanční podpoře města Chrudim.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.