Úterý, 16.7.2024
Chrudim

Rádio Pohoda rozšiřuje tým

Rádio PohodaPrvní nemocniční rádio v ČR opět rozšiřuje tým. Vysílání zajišťují dobrovolníci, kteří se svojí činností snaží zpříjemnit posluchačům pacientům chrudimské nemocnice pobyt v tomto zdravotnickém zařízení. Pojďte s námi připravovat vysílání! Do našeho týmu hledáme moderátory a redaktory. Máte možnost pomoci s ojedinělým projektem – prvním nemocničním rádiem v ČR. Jedinečná možnost vyzkoušet si práci moderátora či redaktora (časově nenáročné), naučit se něco nového, zajímavého. Výběrová řízení pro každou pozici probíhají odděleně. Různé jsou i naše požadavky, může se přidat téměř každý. Bydliště v Chrudimi není podmínkou.

MODERÁTOR/ MODERÁTORKA

Moderátor se aktivně podílí na vysílání – zprostředkovává posluchačům redakcí připravené informace, předkládá soutěžní otázky, vyřizuje vzkazy a hudební přání pro posluchače, uvádí hrané skladby. Vysílá se od 18. do 20. hodiny z chrudimské nemocnice – pozice je vhodná pro zájemce z Chrudimi a blízkého okolí (dostupnost studia).

Požadavky:

srozumitelná výslovnost bez vad řeči

kulturní vyjadřování

vhodný pozitivní přístup

spolehlivost

Zajímáte se o pozici moderátora/ moderátorky? Hlašte se na e-mailu info@radiopohoda.net a do předmětu uveďte Moderátor. Napište nám základní informace o sobě a případné zkušenosti, praxi. Výběrové řízení probíhá formou hlasových zkoušek ve studiu. Vedoucím moderátorů je zkušený moderátor Milan Krčil z rádia Hey.

REDAKTOR/REDAKTORKA

Redaktor připravuje informace pro posluchače i pro návštěvníky webu rádia. Připravený článek moderátor odvysílá s uvedením autora a následně bude článek zveřejněn na webu rádia. Redaktor tedy píše o zajímavostech a aktualitách z různých oborů lidské činnosti, ale také přináší aktuální informace ze svého okolí i pozvánky na zajímavé akce v regionu včetně reportáží z těchto akcí. Bydliště v Chrudimi není podmínkou, naopak – rádi v týmu přivítáme redaktory z celého regionu!

Požadavky:

ovládání českého pravopisu

ovládání zpracování informací a jejich formulace do písemné podoby

znalost práce s internetem, přístup na internet

spolehlivost

při práci v terénu vhodné reprezentativní chování

Zajímáte se o redakční činnost? Potom se hlašte na e-mailu info@radiopohoda.net a do předmětu uveďte Redakce. Napište nám základní informace o sobě a případné zkušenosti, praxi. Uvítáme i ukázku Vaší práce. Nemáme limity pro četnost příspěvků, můžete se i starat o vybrané téma. Výběrové řízení probíhá pohovorem s úvodním zaškolením a následným vyhodnocením článků na zadané téma. Nabízíme příležitost stát se součástí redakce skutečného regionálního média se zaškolením a možností profesního růstu na post moderátora. Redaktory mají na starosti absolventka oboru žurnalistiky a dále redaktor/ šéfredaktor s víceletou praxí.

Máte zájem se přidat k naší partě dobrovolníků a uvedené pozice pro Vás nejsou to pravé? Napište nám o sobě základní informace na e-mail info@radiopohoda.net a následně se domluvíme. Uvítáme i schopného spolehlivého technika. Také rádi navážeme spolupráci s místními spolky, sdruženími, hudebními skupinami či dalšími umělci.

Hudební přání pro Vaše blízké hospitalizované v chrudimské nemocnici či jako poděkování pro personál nemocnice můžete zaslat pomocí SMS na telefonní číslo 732 588 446. Také můžete využít náš e-mail onair@radiopohoda.net. V současné době vysíláme v úterý, ve čtvrtek a v pátek vždy v čase 18 – 20 hodin. Během vysílání přinášíme aktuální informace, různé zajímavosti, pozvánky a reportáže z kulturního dění v regionu, hudební přání či soutěže pro posluchače. Máme i několik vlastních programů – například Večer s interpretem nebo oblíbené Live koncerty.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.