HMYZ – nový průvodce přírodou

HMYZ - nový průvodce přírodouVýpravná publikace obsahuje přes 450 druhů hmyzu z celé Evropy.

Výstižné barevné fotografie, přehledné popisky a podrobné texty podávají mnoho zajímavostí a přibližují hlavní poznávací znaky jednotlivých druhů, stavbu těla a vývoj, způsob výživy, velikost a období výskytu a mnoho dalšího.

Na jedné stránce jsou vždy probrány dva různé druhy.

Vzhledem k tomu, že ve střední Evropě žije dohromady kolem 50 000 domácích druhů hmyzu, tento průvodce postihuje pouhé jedno procento jejich celkové rozmanitosti.

Při výběru bylo dáváno přednost těm druhům, které se dají dobře poznat podle obrázků. Zároveň se ale v knize seznámíme i s méně známými, obtížněji určitelnými skupinami hmyzu – alespoň na příkladu jednoho nebo několika málo jejich zástupců. 

První část knihy je věnována stavbě hmyzího těla a jeho vývojovým stádiím. 

Poté následuje část věnovaná znakům jednotlivých hmyzích řádů. 

Podstatnou část knihy pak zaujímá popis jednotlivých druhů hmyzu. Detailní popisky, bohatý ilustrační materiál a řada zajímavostí o každém druhu tvoří čtenářsky atraktivní celek. Rychlou orientaci v knize pak zajišťují barevné kódy jednotlivých hmyzích řádů.

Průvodce je svojí velikostí vhodným doplňkem každého batohu přírodovědce, který si chce rozšířit znalosti z hmyzího světa. Je obalen do PVC obalu takže odolá i trošku nešetrnému používání právě v přírodě.

Fotografie a ilustrace jsou velmi kvalitní a lze podle nich velmi přesně určit druh hmyzu, který nalezneme na svých toulkách přírodou.

Průvodce navazuje na sérii průvodců, které Knižním klub vydal v letošním roce – Ptáci, Stromy či Atlas živočichů a rostlin

Název:                               Hmyz – Nový průvodce přírodou
Originální název:             Welches Insekt ist das?
Autor:                                 Heiko Bellmann
Nakladatel:                       Knižní klub
Jazyk:                                 česky
Pořadí vydání:                  1.
Rok a měsíc vydání:        2015/08

Počet stran:                       256
Vazba:                                Paperback
Formát, hmotnost:            15 × 190 mm, 346 g

E-shop:                              https://www.bux.cz/knihy

 


Knižní klubKnižní klub – na českém trhu již tradiční značka je také nejstarší nakladatelskou značku EMG. Nabízí především českou literaturu, detektivky, krimi, thrillery, militarie, historické romány a dětskou literaturu. Ke kmenovým autorům KK patří např. Agatha Christie, Dick Francis, Frederick Forsyth, Ken Follett, Robin Cook či Philipp Vandenberg. V edici Záhady vychází např. Erich von Däniken.

  

                    EMG

Euromedia Group, k. s., (dále jen EMG) patří mezi nejsilnější a největší firmy podnikající v rámci knižního trhu v České republice. Vlastní nakladatelské značky Knižní klub (od r. 1992), Odeon (od r. 1999), Ikar (od r. 2000), Universum (od r. 2000) a YOLI (od r. 2014). Jednotlivé nakladatelské značky EMG svým zaměřením usnadňují čtenáři orientaci. Majitelem EMG je společnost Arraviet, s.r.o.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.