Hodná sestra. Ale která?

recenze knihy Hodná sestra

Dvě sestry – dvojčata. Fern a Rose. Odmalička žily v těsném sepětí,  není tedy divu, že když chce Rose otěhotnět a nedaří se jí to, Fern je ochotná milované sestře pomoct. Má to malý háček, zapotřebí je ještě otec. Fern je autistka a jakýkoliv zásah do zaběhaných kolejí jejího světa ji rozhodí. Aniž by si přála, její mise také otevře stavidla minulosti a spustí něco, co mělo navždy spát v hlubinách zapomnění.

Sally Hepworthové u nás vyšly už tři knihy – Tajemství porodních bab (recenze), Tchyně a Rodina odvedle (recenze), v nichž dokázala, že dokáže mistrně zachytit životy obyčejných lidí, které mnohdy skrývají nehezká tajemství.

Autorka umí zaujmout, vybírá si náměty, s nimiž se většina čtenářů dokáže ztotožnit – rodinné vztahy a problémy, které z nich pramení. V románu Hodná sestra je to vzájemné pouto mezi sestrami dvojčaty, z nichž jedna, Fern, trpí lehčí formou autismu. Kdo spisovatelčinu tvorbu zná, ví, že není vše jednoduše podáno, spousta situací vidíte z různých úhlů pohledu, takže vůbec netušíte, kde je pravda. Sally Hepworthová prostě dokáže dokonale mást čtenáře a vést je podle svých představ.

Hodná sestraHodná sestra se řadí mezi napínavé příběhy, od nichž se jen těžko odtrhává. Kromě psychologicky laděného děje autorka nechává čtenáře nahlédnout do života autisty. Zjistíte, jak moc takového jedince dokáže vykolejit drobné vychýlení z pravidelného a pevného řádu, že si spoustu věcí vysvětluje opravdu polopaticky, což na druhé působí někdy úsměvně.

Vsadím se, že sympatie si získá i postava Fernina kamaráda Wallyho a také prostředí knihovny, kde se valná část děje odehrává, ať se jedná o současnou linii či část z dětství Fern a Rose.

V románu se střídavě prolíná současnost a minulost, kterou poznáváme prostřednictvím deníkových zápisků, které si vede Rose. Nezapomeňte, u této autorky není nikdy nic jednoznačné a přímočaré, takže se můžete těšit na hodně zajímavé finále.

Do knihy Hodná sestra by se zcela určitě měli začíst milovníci dynamických příběhů, kteří rádi rozplétají rodinná dramata. Sally Hepworthová to prostě umí.

 

Název knihy Hodná sestra
AutorSally Hepworth
Žánrpsychothriller
  
Nakladatelství Ikar
Rok vydání2022
Počet stran272
ISBN978-80-249-4546-0
  
Nákup knihy www.knizniklub.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

 

Ikar

Nakladatelství IKAR je orientováno především na ženské čtenářky, kterým nabízí romance, společenské romány a memoáry, kuchařky nebo rádce; zajímavým projektem je i řada historických biografií z Habsburské monarchie. Mezi zavedené a celosvětově úspěšné autory Ikaru patří Danielle Steel, Joy Fieldingová, Rosamunde Pilcherová, Barbara Woodová, Erich Maria Remarque, Lion Feuchtwanger či Johannes Mario Simmel; z českých autorů např. Klára Janečková, Hana Marie Körnerová.

www.ikar.czPalmknihy

Palmknihy jsou online knihkupectví plné e-knih, audioknih a nově také klasických tištěných knih. Jako největší obchod s e-knihami s nejdelší tradicí v Česku jsou odborníky na digitální čtení, rádi pomáhají těm, kdo se čtečkou začínají a na e-knihy lákají všechny bez ohledu na věk nebo oblíbený žánr. V přehledném a intuitivním e-shopu můžete v okamžiku vybrat, nakoupit, stahovat a číst. Nabídka tištěných knih je pak 100% skladem a objednávky jsou odesílány do 24 hodin. Na Palmknihách najdete lákavé slevy, e-knižní předprodeje, díky kterým se do žhavých novinek můžete pustit s předstihem, knižní tipy a dokonce i řadu e-knih zdarma.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Barbora Javorková

Knihovnice tělem i duší. (osobní blog)