HRA NA LHÁŘE má jednoduchá pravidla

HRA NA LHÁŘE MÁ JEDNODUCHÁ PRAVIDLA:
1. VYSLOV LEŽ! 
2. NA SVÉM VÝMYSLU TRVEJ! 
3. NENECH SE NAČAPAT!

V chladném červnovém ránu se na anglickém pobřeží prochází kdosi z místních lidí se psem. Zvíře vyhrabe věc, kterou jeho paní zpočátku považuje za trouchnivou větev, po chvíli ale zjistí, že se jedná o cosi podstatně zlověstnějšího.

Hned nazítří dostanou tři mladé ženy žijící v Londýně – Fatima, Thea a Isa – textovku, kde stojí pouze dvě slova: „Potřebuju tě!“ 

Isa a její kamarádky kdysi v internátní škole hrávaly takzvanou hru na lháře: vykládaly smyšlené historky spolužačkám, učitelkám a vlastně kdekomu. Jenomže jejich poťouchlá zábava se neobešla bez následků, a tak dívky vyloučili ze školy.

Hra na lhářePo téměř dvou desetiletích je volá zpět Kate, poslední ze čtveřice nerozlučných přítelkyň. Nebude to ale sentimentální setkání po letech. Roky bájného lhaní si vyžádaly svou daň a teď je třeba uvést věci na pravou míru – hra na lháře má totiž ještě tahle dvě pravidla:

4. NIKDY SI NELŽEME NAVZÁJEM! 
5. POZNEJ, KDY S LHANÍM PŘESTAT!

V umění napsat strašidelný příběh bez nadpřirozených prvků dnes Ruth Ware nikdo nepředčí.
– NEW YORK JOURNAL OF BOOKS

Spousta zvratů a překvapení v detektivním románu klasického střihu!
– R. L. STINE, THRILLIST

Fanoušci Agathy Christie se od téhle napínavé detektivky neodtrhnou!
– BUSTLE

Strašidelné, neodolatelné a chytré!
– DAILY EXPRESS

 

Medailonek autorky:

RUTH WARE vyrostla v hrabství Sussex na jižním pobřeží Anglie. Po absolvování manchesterské univerzity žila načas v Paříži a později se vrátila do Británie. Vystřídala různá zaměstnání, pracovala jako servírka, knihkupkyně, lektorka angličtiny pro cizince a tisková mluvčí. V současné době žije s manželem a dvěma malými dětmi v severním Londýně.

Jako dítě s oblibou četla klasické detektivky – od Agathy Christie a Dorothy Sayersové až po Josephine Teyovou, takže se není co divit, že se v dospělosti k detektivním románům vrátila, tentokrát však jako autorka. Její debut Všude kolem černý les (recenze), který se stal bestsellerem Sunday Times a New York Times, vydalo v českém překladu nakladatelství Leda v roce 2016. Světově ještě úspěšnější je druhý román Ruth Ware, Žena z kajuty č. 10 (recenze), bestseller New York Times a USA Today. Letos vydává nakladatelství Leda autorčin třetí román, který má název Hra na lháře (The Lying Game).

www.ruthware.com

 

 

Název knihy Hra na lháře
AutorRuth Ware
ŽánrLiteratura světová, Thrillery, Záhady
  
Nakladatelství LEDA
Rok vydání2018
Počet stran408
ISBN978-80-7335-535-7
  
Nákup knihy www.leda.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

LEDA

Nakladatelství LEDA vydává slovníky a učebnice celkem pro 28 jazyků světa. V roce 2007 rozšířilo svoji nabídku o literaturu beletristickou a naučnou.

www.leda.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a nezlobí! www.FotoZajda.cz