Jazz World Photo

Jazz World Photo

Jazzový festival Jazzinec Trutnov pořádá mezinárodní soutěž o nejlepší jazzovou fotografii – Jazz World Photo.

Nejedná se o soutěž kdo je nejlepší fotograf v tom pravém slova smyslu, naším cílem je vzájemně se inspirovat a propagovat jazzovou hudbu,“ říká fotograf a autor koncepce Patrik Marek.

Letošní druhý ročník Jazz World Photo navazuje na úspěch loňské první společné výstavy čtyřicetičtyř profesionálních jazzových fotografů z různých koutů světa, který ve spolupráci s festivalem Jazzinec inicioval Patrik Marek.

Výstava je koncipovaná jako celosvětová otevřená soutěž s třemi ceněnými fotografiemi. Přihlásit se může každý – amatér či profesionál – bez rozdílu věku, národnosti a náboženského vyznání. Stačí svou fotografii a informace o sobě zaslat prostřednictvím www.jazzworldphoto.com, na němž jsou i veškeré informace.

Erik Treffaz, foto (c) Patrick MarekUzávěrka je 28. února 2014.

Smyslem soutěže není jen ocenění, ale zároveň vytvoření uceleného souboru výstavních fotografií, který je možné vystavit postupně na různých místech.

Nejlepší snímek vybere porota ve složení: fotograf Ivan Prokop (předseda poroty), fotograf Patrik Marek (autor konceptu), fotograf Jiří Turek, hudebník a fotograf Dan Bárta, fotograf a kameraman Jiří Kučera, ředitel a dramaturg festivalu Jazzinec Tomáš Katschner. Každý člen poroty bude posuzovat přihlášené fotografie korespondenčně, nezávisle na ostatních členech poroty, s ohledem především na atmosféru a sdělnost fotografie.

Hlavní cena, jejímž autorem je akademický sochař Štěpán Málek, bude vyhlášena 29. března na finálovém koncertu festivalu Jazzinec 2014. V rámci festivalu bude zároveň vystaveno třicet porotou vybraných fotografií. K výstavě bude vydán katalog.

Výstava má putovní charakter, takže po skončení festivalu může být instalována v dalších městech České republiky i v zahraničí.

O tom, že o soutěž je značný zájem, svědčí fakt, že se do ní už nyní přihlásila řada fotografů z Evropy, USA, ale i z Izraele, což nás samozřejmě velmi potěšilo,“ uvádí Tomáš Katschner a dodává: „Na to nejlepší a nejaktuálnější se ale můžou těšit i příznivci jazzové hudby a world music. Koncerty libanonského trumpetisty Ibrahima Maaloufa, indického bubeníka Triloka Gurtu nebo Ivy Bittové ve spojení s ostravskou Janáčkovou filharmonií už teď aspirují na letošní nezapomenutelné festivalové vrcholy. A pro fotografy se stanou skvělou příležitostí uplatnit svou vášeň pro jazzovou hudbu.

Bobby Watson, foto (c) Patrick Marek

Kontakt: info@jazzworldphoto.com

Další informace: www.jazzworldphoto.com

Informace o festivalu Jazzinec: jazzinec@gmail.com

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.