Je to tady – čtvrtfinále!

hc csob pardubiceHokejistům HC ČSOB Pojišťovna Pardubice začíná klíčová fáze sezony. Ta rozhodne o tom, zda si zahrají o medaile. V cestě jim však stojí velmi těžký soupeř, který je vloni dokázal vyřadit – HC Vítkovice Steel. Úvodní klání je na programu dnes, 8. března 2012 v 18.10 hodin v pardubické ČEZ Areně.

Oba celky se moc dobře znají, vždyť na sebe naráží potřetí v řadě! V sezoně 2009/2010 dokázali Pardubičtí smést Vítkovice 4:0 na zápasy, vloni ale byli v semifinále úspěšnější Ostravané po výhře 4:1.

Pardubice jdou do čtvrtfinálových bojů řádně natěšeny. „Přestávka byla docela dlouhá a nemá cenu spekulovat, jestli přijde vhod, nebo ne. Nám pomohla v tom, že jsme se zdravotně dali dohromady, odpočinuli jsme si, protože v závěru základní části nám trochu ubývaly síly. Potrénovali jsme a z hráčů cítím chuť do hry. Každým dnem adrenalin stoupá,“ nechal se slyšet pardubický kouč Pavel Hynek.

Oba týmy se podle jeho názoru nemají čím moc překvapit. „Mužstva se znají a na vzájemný souboj se dobře připravila. Studujeme je z pohledu obrany i útoku, přesilovek, oslabení, to samé dělají i Vítkovice. Je ale fakt, že se rozhoduje na ledě a tam se teď smazávají všechny ty papírové předpoklady, a co bylo, to je historií. Máme výhodu domácího prostředí, loni to bylo obráceně a tak uvidíme, co to přinese,” zamyslel se trenér HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.

Východočeši jdou do souboje s patřičným respektem, ale zároveň zdravým sebevědomým. „Při vyrovnanosti mužstev rozhodne aktuální forma, výkony jednotlivců i brankářů. Budou důležité i přesilovky, oni na ně mají silné hráče hlavně kolem Burgra, který to na ledě režíruje. I to by mohl být jeden z důležitých momentů,“ prohlásil pardubický kouč.
Právě duo Jiří Burger – Viktor Ujčík bude pardubické defenzívě tropit pořádnou neplechu. A je na ní, jak si s nimi poradí. „Jirka je u každých důležitých momentů, je to takový ‚pointman‘ přesilovek, je mu jedno, s kým hraje. Protože ať je to kdokoliv, tak boduje,“ konstatoval Pavel Hynek.

Pardubice si rovněž musí poradit s brankářem Romanem Málkem, který ve vyřazovacích bojích dokázal Východočechy vždycky skolit. „Jdeme tou cestou, že Romana neřešíme. Zaměřujeme se sami na sebe, nechceme ho démonizovat a glorifikovat. Oba týmy měly letos jiný vývoj sezony, to je spíše vděčné téma pro novináře a hledání kauziček,“ poznamenal trenér Pardubic.

„Vítkovice jsou takticky vyspělé mužstvo, které umí měnit rytmus hry. Nedívám se na jejich hru černobíle, že přijedou hrát aktivně nebo zezadu. Ostravští budou v určitých pasážích hrát velmi agresivně se třemi lidmi nebo také zatáhnou hru do středního pásma a budou hrát situačně,“ doplnil Pavel Hynek.

Hokejisté Pardubic půjdou proti Vítkovicím v takřka plné zbroji. Mimo hru je obránce Václav Benák, který si odpykává trest ze závěru základní části a trenérům bude k dispozici nejdříve pro eventuální pátý zápas čtvrtfinále. Otazníkem je, kdy se do sestavy vrátí útočník Corey Elkins.

Aktuálně z vítkovické kabiny
Ostravští hokejisté přicestovali na východ Čech už ve středu večer. Dopoledne absolvují v pardubické ČEZ Areně dopolední rozbruslení. „Po dvaapadesátém kole jsme dali hráčům nějaký čas na odpočinek a hlavně regeneraci a doléčení zranění. Od minulého čtvrtka jsme pak poctivě a velice pilně trénovali na čtvrtfinále, ve kterém nás čeká velice silný soupeř – Pardubice,“ řekl pro http://www.hc-vitkovice.cz/ asistent trenéra Vítkovic Zdeněk Moták.

„Pardubice? Výborní hráči, technicky vybavení, mužstvo víceméně bez slabiny, k tomu jistě vyprodaný stadion. To nás nyní čeká,“ pokračoval kouč Ostravanů.
Ti se u Labe představí bez obránce Marka Malíka, který do Pardubic ani nepřijel. „Určitě nebude hrát první dva zápasy. Jeho zranění je takové, že mu nedovoluje v úvodních zápasech nastoupit,“ smutně konstatoval.

„V play off nemůžeme mít jiný cíl, než vítězství – úspěch. Máme možná nevýhodu, že hrajeme první zápasy na ledě soupeře, ale může to být i výhoda, to se ukáže až potom. Jedeme tam uspět, jedeme tam vyhrát, v play off se nepočítají body, počítají se jen vítězství a ty my chceme získat,“ doplnil před odjezdem ze severu Moravy.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.