Úterý, 28.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Je to v kapse – FK ERA-PACK Chrudim opět zvítězil

UEFA Futsal Cup, foto: (c) 2010 Jaromír Zajíček www.FotoZajda.czPo dnešním zápase mají futsalisté chrudimského ERA-PACKu jasný postup do UEFA Futsal Cupu-Elite Round.

Zvítězili nad maďarským celkem FC ETO Győr 5:3.

Říká se, že kdo vstřelí jako první gól, celý zápas vyhraje. Dnes tomu tak ovšem nebylo. První branku vstřelil maďarský hráč Tamás Lódi. Avšak po dvou minutách vyrovnal chrudimský útočník Douglas. V polovině prvního poločasu přidal další branku Lukáš Rešetár. Do konce prvního poločasu pak padla ještě jedna branka ze strany chrudimského ERA-PACKu – střelcem byl brazilský obránce Dentinho.

Čeští fanoušci byli ze stavu 3:1 z prvního poločasu nadšeni, avšak ne na dlouho. Nejprve útočník Cacau dostal ve 23. minutě žlutou kartu. A poté, ve 26. minutě skóroval již podruhé Tamás Lódi a stav se opět snížil pouze na rozdíl jediného gólu.

Následovalo několik po sobě jdoucích karet, a to na obou stranách. Ve 35. minutě si Petr Popelka dokonce vysloužil kartu červenou.  

Už to vypadalo, že stav 3:2 zůstane až do konce zápasu, ale bohužel 3 minuty před koncem vstřelil vyrovnávací gól János Madarász a tím velmi zdramatizoval celý závěr zápasu ve kterém chtěl ERA-PACK Chrudim vyhrát a potvrdit si tak postup do dalšího kola UEFA Futsal Cupu.

Celý stadion začal hlasitě podporovat chrudimské futsalisty a to přišlo celému týmu vhod. 35 sekund před koncem proměnil Michal Mareš penaltu a dostal tak ERA-PACK do tíženého vedení.

A jako poděkování fanouškům za podporu a bouřlivou atmosféru 7 sekund před koncem zvýšil Roman Mareš na konečných 5:3.

Tento zápas patřil zcela jistě k těm velmi zajímavým. Nebylo totiž předem jasné, kdo bude jejím vítězem. Padly 4 žluté karty a jedna karta červená. Mezi chrudimskými fanoušky ERA-PACKu panovala nerovzita, ale nakonec se mohli všichni radovat z vítezství.

Ve čtvrtek 30. září 2010 od 16:45 se na Zimním stadionu v Chrudimi odehraje poslední zápas UEFA Futsal Cupu-Main Round mezi chrudimským Era-Packem a gruzinským Iberia Star Tbilisi, který určí, zda Era-Pack pokročí do dalšího kola z prvního či druhého místa.

{morfeo 21}

foto: © 2010 Jaromír Zajíček – www.FotoZajda.cz

Fotogalerii z celého zápasu naleznete na adrese http://www.fotozajda.cz/sport/futsal_uefa_4/galerie.html.

 

Druhý zápas UEFA Futsal Cupu –  FC Mapid Minsk x Iberia Star Tbilisi 4:6

{morfeo 22}

Fotogalerii z celého zápasu naleznete na adrese http://www.fotozajda.cz/sport/futsal_uefa_3/galerie.html.

 

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.