Úterý, 6.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Jediný koncert KLUSYMFONIE na jaře 2020

Po prodaných podzimních koncertech míří Tomáš Klus s Cílovou skupinou a Janáčkovou filharmonií Ostrava do Pardubic. Vystoupí ve středu 11. 3. 2020 v 19:30 v enteria areně v Pardubicích. Pro návštěvníky je připraven jedinečný projekt, který vznikl propojením zdánlivě odlišných žánrů. 

Spolupráce Tomáše Kluse a jeho kapely Cílové skupiny s Janáčkovou filharmonii Ostrava začala již v loňském roce. Společně vystoupili na vícero akcích v rámci České republiky a pokaždé se setkali s vynikající reakcí publika, a tak přišla myšlenka na pokračování velmi úspěšně započaté spolupráce. Díky tomu bylo natočeno první společné album Klusymfonie s písněmi Tomáše Kluse v aranžích pro symfonický orchestr a zároveň tento hudební skvost vyrazil na tour. Na konci loňského roku s tímto projektem navštívili Ostravu, Brno, Bratislavu, Prahu.         

Autorem nevšedních aranží písní na albu Klusymfony, včetně dosud nikdy nehraných úprav novinek z alba SPOLU, je člen Cílové skupiny, skladatel a baskytarista Jan Lstibůrek. Postaral se také o aranže na první společný koncert s Janáčkovou filharmonií Ostrava a tehdy poznamenal: „Absolutní volnost, kterou jsem pro tvorbu symfonických aranží od Tomáše dostal je skvělá a zároveň zavazující. Snažili jsme se na skladby podívat novou optikou. Ne jenom připsat další nástroje, ale většinu písní nově vystavět tak, jako kdyby přímo pro setkání Cílové skupiny s Janáčkovou filharmonií vznikala. Album se v prodeji objevilo v průběhu listopadu zároveň s připravovaným turné.

Diváci v pardubické enteria areně se mohou těšit na nevšední kulturní zážitek, který je připraven pro každého, který si rád poslechne něco zajímavého, netradičního a překvapivého.

 

Klusyfonie Pardubice plakát

 

Více informací na Facebooku

VSTUPENKY

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.